• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

API a projekt gry w JS

+1 głos
137 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia w JavaScript, jQuery, AJAX przez SoDoIt Użytkownik (850 p.)
Witam,
Ostatnio mocno zacząłem się interesować tworzeniem gier przy użyciu frameworka JavaScript - phaser.io
Zakupiłem i przeczytałem z grubsza książkę z bloga truevalhalla.com jak zarabiać na tym z nadzieją że zwróci mi się chociaż koszt książki :d lecz teraz pierwszy problem jaki napotkałem to że autor na końcu piszę o wydawcach, opiniach na ich temat a potem piszę jakie mają wymagania i dużo z nich wymaga "API integration" problem jest taki że nie wiem co to jest xD wiem może wydawać się to śmieszne, dużo o tym słyszę próbowałem znaleźć coś w googlach ale formuła z wikipedi niewiele mi mówi :D  Drugi problem to za pomocą czego mógłbym to "api" stworzyć :.
Z góry dziękuję

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 12 sierpnia przez Comandeer Mentor (376,970 p.)
Nie masz tworzyć API. Chodzi o to, żeby podpiąć się pod API wystawiane przez poszczególnych wydawców, co pozwoli Ci choćby na pobieranie danych gracza, zapisywanie osiągnięć na jego koncie itd.
komentarz 13 sierpnia przez SoDoIt Użytkownik (850 p.)
Rozumiem że wydawcy udostępnią mi to API, rozumiem też że zaimplementuję je w grze za pomocą JS zaraz obok kodu gry ? ;P
komentarz 13 sierpnia przez Comandeer Mentor (376,970 p.)
Tak powinno być.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 85 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 138 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 155 wizyt
pytanie zadane 29 marca w JavaScript, jQuery, AJAX przez DarQ Obywatel (1,030 p.)

42,435 zapytań

81,741 odpowiedzi

162,233 komentarzy

20,381 pasjonatów

Przeglądających: 310
Pasjonatów: 35 Gości: 275

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...