• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

API a projekt gry w JS

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
269 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2017 w JavaScript przez SoDoIt Obywatel (1,190 p.)
Witam,
Ostatnio mocno zacząłem się interesować tworzeniem gier przy użyciu frameworka JavaScript - phaser.io
Zakupiłem i przeczytałem z grubsza książkę z bloga truevalhalla.com jak zarabiać na tym z nadzieją że zwróci mi się chociaż koszt książki :d lecz teraz pierwszy problem jaki napotkałem to że autor na końcu piszę o wydawcach, opiniach na ich temat a potem piszę jakie mają wymagania i dużo z nich wymaga "API integration" problem jest taki że nie wiem co to jest xD wiem może wydawać się to śmieszne, dużo o tym słyszę próbowałem znaleźć coś w googlach ale formuła z wikipedi niewiele mi mówi :D  Drugi problem to za pomocą czego mógłbym to "api" stworzyć :.
Z góry dziękuję

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Nie masz tworzyć API. Chodzi o to, żeby podpiąć się pod API wystawiane przez poszczególnych wydawców, co pozwoli Ci choćby na pobieranie danych gracza, zapisywanie osiągnięć na jego koncie itd.
komentarz 13 sierpnia 2017 przez SoDoIt Obywatel (1,190 p.)
Rozumiem że wydawcy udostępnią mi to API, rozumiem też że zaimplementuję je w grze za pomocą JS zaraz obok kodu gry ? ;P
komentarz 13 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Tak powinno być.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 137 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 826 wizyt
pytanie zadane 29 września 2020 w JavaScript przez Chlipchlip Użytkownik (850 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 125 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2017 w Inne języki przez Maciek Gamrot Bywalec (2,830 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...