• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

API a projekt gry w JS

+1 głos
125 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia w JavaScript, jQuery, AJAX przez SoDoIt Użytkownik (730 p.)
Witam,
Ostatnio mocno zacząłem się interesować tworzeniem gier przy użyciu frameworka JavaScript - phaser.io
Zakupiłem i przeczytałem z grubsza książkę z bloga truevalhalla.com jak zarabiać na tym z nadzieją że zwróci mi się chociaż koszt książki :d lecz teraz pierwszy problem jaki napotkałem to że autor na końcu piszę o wydawcach, opiniach na ich temat a potem piszę jakie mają wymagania i dużo z nich wymaga "API integration" problem jest taki że nie wiem co to jest xD wiem może wydawać się to śmieszne, dużo o tym słyszę próbowałem znaleźć coś w googlach ale formuła z wikipedi niewiele mi mówi :D  Drugi problem to za pomocą czego mógłbym to "api" stworzyć :.
Z góry dziękuję

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 12 sierpnia przez Comandeer Mentor (358,880 p.)
Nie masz tworzyć API. Chodzi o to, żeby podpiąć się pod API wystawiane przez poszczególnych wydawców, co pozwoli Ci choćby na pobieranie danych gracza, zapisywanie osiągnięć na jego koncie itd.
komentarz 6 dni temu przez SoDoIt Użytkownik (730 p.)
Rozumiem że wydawcy udostępnią mi to API, rozumiem też że zaimplementuję je w grze za pomocą JS zaraz obok kodu gry ? ;P
komentarz 6 dni temu przez Comandeer Mentor (358,880 p.)
Tak powinno być.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 92 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 148 wizyt
pytanie zadane 29 marca w JavaScript, jQuery, AJAX przez DarQ Obywatel (1,030 p.)
+5 głosów
1 odpowiedź 315 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2015 w JavaScript, jQuery, AJAX przez Comandeer Mentor (358,880 p.)

37,207 zapytań

74,334 odpowiedzi

144,045 komentarzy

17,209 pasjonatów

Przeglądających: 131
Pasjonatów: 20 Gości: 111

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...