• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Node.js a serwer ( hosting )

0 głosów
98 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia w JavaScript, jQuery, AJAX przez Widemo Użytkownik (920 p.)
Witam. Własnie zaczynam swoją przygodę z Node.js a wiec nie jestem zbyt obeznany w tym środowisku i moje pytanie brzmi: Czy można jakoś sprawdzić czy hosting obsluguje Node.js, mam zakupiony hosting na kei.pl i w przyszlosci chciałbym korzystać tam z Node.js dlatego zależy mi na tym i ewentualnie druga sprawa czy jeżeli już dany hosting nie obsługuje tego noda to czy jest możliwość, że tak to ujmę podpiąć go do naszej strony z "zewnątrz", domowego server lub jakiegos innego obsługującego noda.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 sierpnia przez Tomek Sochacki Stary wyjadacz (13,150 p.)

Nie znam firmy KEI ale najlepiej zaloguj się bezpośrednio przez konsolę, np. przez putty i wywołaj sobie:

node -v

jeśli nie pokaże Ci wersji to znaczy, że nie jest zainstalowany. Wtedy najlepiej po prostu napisz do administratora z prośbą o jego instalację. Ja korzystam z hostingu linuxpl i tam node instalują właśnie na prośbę i za dodatkową niewielką opłatą roczną.

komentarz 6 dni temu przez Widemo Użytkownik (920 p.)
nie mialem, ale udalo mi sie dogadac z administracja i zainstalowalem i powiedzcie mi tylko jeszcze jak sie "podłącza" te skrypty noda czy nie trzeba tego robic, co trzeba zrobic po prostu zeby dzialalo
komentarz 6 dni temu przez Tomek Sochacki Stary wyjadacz (13,150 p.)

po prostu odpalasz serwerek noda np. poleceniem:

node index.js
node .
node filename
//itp.

z bieżącego folderu aplikacji (albo ze wskazaniem ścieżki, jeśli uruchamiasz skrypt z poza folderu).

Alternatywnie możesz sobie plik odpalić w tle lub jako screen:

node index $ //proces w tle, czyli masz dostępną konsolę
screen node index //proces zostaje uruchomiony po zamknięciu konsoli

Możesz też zrobić sobie demonka ale to już zależy od Ciebie wszystko.

+2 głosów
odpowiedź 12 sierpnia przez maciej.tokarz Stary wyjadacz (12,120 p.)

Zerknij na ten wątek.

M.

0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia przez Ehlert Szeryf (95,930 p.)
Na pierwszy rzut oka nie masz tam Node. Ale zadzwoń/napisz zapytaj.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 72 wizyt
pytanie zadane 5 dni temu w JavaScript, jQuery, AJAX przez Widemo Użytkownik (920 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 36 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia w JavaScript, jQuery, AJAX przez Dar3Q Obywatel (1,120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 226 wizyt

37,207 zapytań

74,334 odpowiedzi

144,043 komentarzy

17,209 pasjonatów

Przeglądających: 157
Pasjonatów: 29 Gości: 128

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...