• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Node.js a serwer ( hosting )

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
5,569 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2017 w JavaScript przez Widemo Użytkownik (920 p.)
Witam. Własnie zaczynam swoją przygodę z Node.js a wiec nie jestem zbyt obeznany w tym środowisku i moje pytanie brzmi: Czy można jakoś sprawdzić czy hosting obsluguje Node.js, mam zakupiony hosting na kei.pl i w przyszlosci chciałbym korzystać tam z Node.js dlatego zależy mi na tym i ewentualnie druga sprawa czy jeżeli już dany hosting nie obsługuje tego noda to czy jest możliwość, że tak to ujmę podpiąć go do naszej strony z "zewnątrz", domowego server lub jakiegos innego obsługującego noda.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Zerknij na ten wątek.

M.

+1 głos
odpowiedź 12 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Nie znam firmy KEI ale najlepiej zaloguj się bezpośrednio przez konsolę, np. przez putty i wywołaj sobie:

node -v

jeśli nie pokaże Ci wersji to znaczy, że nie jest zainstalowany. Wtedy najlepiej po prostu napisz do administratora z prośbą o jego instalację. Ja korzystam z hostingu linuxpl i tam node instalują właśnie na prośbę i za dodatkową niewielką opłatą roczną.

komentarz 12 sierpnia 2017 przez Widemo Użytkownik (920 p.)
nie mialem, ale udalo mi sie dogadac z administracja i zainstalowalem i powiedzcie mi tylko jeszcze jak sie "podłącza" te skrypty noda czy nie trzeba tego robic, co trzeba zrobic po prostu zeby dzialalo
komentarz 12 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

po prostu odpalasz serwerek noda np. poleceniem:

node index.js
node .
node filename
//itp.

z bieżącego folderu aplikacji (albo ze wskazaniem ścieżki, jeśli uruchamiasz skrypt z poza folderu).

Alternatywnie możesz sobie plik odpalić w tle lub jako screen:

node index $ //proces w tle, czyli masz dostępną konsolę
screen node index //proces zostaje uruchomiony po zamknięciu konsoli

Możesz też zrobić sobie demonka ale to już zależy od Ciebie wszystko.

0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Na pierwszy rzut oka nie masz tam Node. Ale zadzwoń/napisz zapytaj.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 322 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2022 w JavaScript przez KubaLaska Początkujący (350 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 264 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 154 wizyt
pytanie zadane 18 października 2020 w JavaScript przez dkrakowski Nowicjusz (140 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...