• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Na jakich systemach będzie działał program napisany w c++?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
565 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2015 w C i C++ przez DavidMCPolska Bywalec (2,770 p.)
Szczegółowo. Pisany w Konsoli, w kompilatorze Visual Studio 2013 i na OS Windows 8.1

8 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Generalnie program będzie działał tam, gdzie działają biblioteki, z których on korzysta. Główne systemy desktopowe w pełni wspierają standardową bibliotekę, a więc np. <iostream>, <vector> i temu podobne rzeczy.

Musisz też wziąć pod uwagę wersję języka - na niektórych systemach niedostępne są kompilatory, które wspierają te same feature'y, co kompilator od M$ (a ten np. ma inne wsparcie dla C++14, niż GCC).

No i oczywiście musisz być świadomy, że to nie sama aplikacja jest przenośna, a kod źródłowy. Żeby apka działała na innym systemie, musisz ją na tym systemie skompilować. :)
komentarz 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
Dzieki za rozbudowanie odpowiedzi :) i wspomnienie o wersjach jezyka. mi by sie nie chcialo az tak zaglebiac
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
Jeżeli nie odnosisz się do żadnych stricte Windowsowych przestrzeni nazw - to na wszystkich właściwie ;)
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
W linuxach nawet w exe mozesz skompilowac za pomoca Wine. Co do sourca jezeli nie uzywasz bibliotek strcite windowsowych to mozesz source skompilowac na dowolnym OS
komentarz 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
tak samo na os x ;) gram tak w gry
komentarz 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
A mozna wiedziesz jaka stacja robocza? Przyznam ze kiedy przestalem sie interesowac grafika i amatorska obrobka filmow to sprzedalem iMaca i kupilem zwyklego PC na ktorym mam kilka Liniuxow
komentarz 8 czerwca 2015 przez niezalogowany
Macbook pro 2010 procek 2,4 ghz 4 gb ram normalny dysk 5400 obr/min

 

cs go: grafika na maks 60-90 fps

baterfield 3(Wine): 20 fps najniższa gafika

wszystkie inne mniejsze gierki 2d ciągnie bez problemu

 

zawszę możesz się mnie zapytać o programy i gry na macku jestem w tym ekspertem
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez DavidMCPolska Bywalec (2,770 p.)
No a na Windowsach jakich będzie działał?
komentarz 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
Nie ma znaczenia nawet jakich OS jak uzywasz uniwersalnych bibliotek, wiec co za roznica jaka wersja windy.
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez DavidMCPolska Bywalec (2,770 p.)
Mi chodzi o skompilowany program jakby co.
komentarz 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
A co source zgubiles? :) Exe jest plikiem wykonywalnym Jezeli chcesz to testowac na Linuxach uzyj wine, nie widze tez przeszkod zebys skompilowal source pod tym INNYM systemem.
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez DavidMCPolska Bywalec (2,770 p.)
No a jak duże firmy piszą programy które działają na Windows 8 7 vista xp ?
komentarz 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
Odpowiedz jest prosta przeciez te OSy nie powstaly rownolegle, tylko w odstepach czasu, nowsze wersje programow przestaja wspierac starsze systemy, chyba ze proste uniwersalne programy aczkolwiek czesc jadra windowsow pozostaje niezmienna od np XP, skad takie info?. Jak mialem XP to mozna bylo zaktuliazowac leciwego XP do Win7, stad wniosek ze cos sie nie zmienilo bo przeciez w trakcie aktualizaji przez internet nie mozna zastapic OSa, Mam nadzieje ze dosc prosto wytlumaczylem.
komentarz 7 czerwca 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
Uwierz mi, że jest to możliwe. Ładujesz obraz wszystkich potrzebnych modułów do RAM i zastępujesz to, co jest na dysku. W razie niepowodzenia przywracasz z RAM lub ewentualnie z kopii zapasowej z wolnej części dysku, o ile takowa się zmieściła - podczas zaniku zasilania byłby problem z kontynuacją bez kopii.
komentarz 7 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Sorki za wtrącenie, ale Drozdku, błagam, używaj komentarzy, a nie w swoim pytanie dajesz 3 odpowiedzi i zasyfiasz forum :D
komentarz 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
hit02 naprawde fajnie to wyjasniles
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
edycja 7 czerwca 2015 przez hit02
Jeśli chodzi o kod, to powinien być przenośny, o ile nie korzystałeś z czekoś zależnego od platformy. (np. Windows.h)

Binarka oczywiście będzie chodzić tylko na Windowsach (ewentualnie Vine na Linux lub inne podobne rozwiązania), ale ponieważ pisałeś w VS2013, to prawdopodobnie nie ruszy również na XP, a przynajmniej ja tak zawsze miałem, chociaż wg. MS można jakoś sprawić, aby i na XP program się uruchomił.

Co do tego, jak to robią duże firmy, że działa na wszystkich OS, to na przykład używając MinGW program działa na XP, a dodatkowo piszą kod nie zależny od platwormy dzięki czemu można go skompilować na zupełnie inne systemy np. Linux lub OSX.
–1 głos
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Wrzuć na ideone.com, sprawdzisz czy działa na Linuxie.
komentarz 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
Jakie to ma znaczenie przeciez prosty program pisany na uniwersalnych bibilotekach ktore wspiera kazdy dzisiejszy desktopowy OS,  bedzie dzialal wszedzie, chyba ze mowimy o wine i juz skompliowanych do exe programach.
komentarz 7 czerwca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Takie żeby sprawdził doświadczalnie, w ideone.com jest zainstalowany na serwerze Linux z kompilatorem gcc i zobaczy czy mu się skompiluje program...
komentarz 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
Skoro biblioteka jest uniwersalna to po co ja sprawdzac, chyba ze ktos probuje przekompilowac biblioteki windowsowe w wine i chce sprawdzic czy mu to zadziala
komentarz 7 czerwca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Nie wiadomo jakich libów używał skoro pisał w visual studio, może używał czegoś od M$. Co tu się wypowiadać na temat tego czy program pójdzie jak nawet nie widzieliśmy kodu.
komentarz 7 czerwca 2015 przez niezalogowany

Racja tu mozna swobodnie uzyc cytatu Torvaldsa

Talk is cheap show me the code ~ Linus Torvalds

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 177 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 378 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...