• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CMS PRESTASHOP dodanie własnego pliku jquery

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
477 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2017 w Systemy CMS przez powrooz666 Początkujący (300 p.)

Witam!

Od pewnego czasu zajmuję się nauką obsługi Prestashop(1.6.1. Moim zadaniem jest dodanie pliku jquery, który po kliknięciu w wyszukiwarkę sprawdzi czy podane słowo brzmi "test", jeśli tak to ma je wypisać w console.log.

Napisałem ten skrypt, lecz nie potrafię dodać go, tak aby poprawnie działał.

$('#search_button').click(function() {
 var a = $('#search_query_top').val();
var b = "test";

if(a==b){
  console.log(b);
}
 });

Nie wiem gdzie umieścić go w plikach presty. Na innej stronie skrypt zachowuje się bez zarzutu.Z tego co się dowiedziałem pliki tego typu dodajemy w miejsce o nazwie "FormController".  Próbowałem wklejać go w różne pliki .tpl i php  metodą prób i błędów ale nie poskutkowało. Czy przycisk powinien mieć jakiś onclick? Bardzo proszę o w miarę dokładną instrukcję jak wykonać daną czynność :) .

komentarz 11 sierpnia 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
A co jak użytkownik wciśnie enter zamiast wyślij? Wtedy kod nie zadziała
komentarz 12 sierpnia 2017 przez powrooz666 Początkujący (300 p.)
Słuszna uwaga! Jak wykonać to także dla ENTERA ? Poradziłem sobie z wrzuceniem skryotu. Właściwy plik do global.js . Użyłem wersji @Jedras kodu .
komentarz 12 sierpnia 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
onsubmit
komentarz 25 października 2017 przez Michał Nowak Początkujący (320 p.)
$('#search_query_top).on("change", function() {
 var a = $(this).val();
var b = "test";
  
if(a==b){
  console.log(b);
}
 });

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

W sumie wystarczyłoby podpiąć wraz z innymi skryptami, niekoniecznie w pilkach Presty. Jak jesteś pewny, że skrypt jednak jest wrzucony i dalej nie działa to możesz spróbować:

$('#search_button').on("click", function() {
 var a = $('#search_query_top').val();
var b = "test";
 
if(a==b){
  console.log(b);
}
 });

 

komentarz 11 sierpnia 2017 przez powrooz666 Początkujący (300 p.)
Jutro sprawdzę twoją propozycję. Mógłbyś szerzej objaśnić co masz na myśli " wystarczyłoby podpiąć wraz z innymi skryptami, niekoniecznie w pilkach Presty "

Może pytanie banalne ale naprawdę nie wiem jak się z tym uporać
komentarz 12 sierpnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Chodziło mi po prostu o dodanie kodu do innego pliku JS, który jest gdzieś wcześniej ładowany, ale chyba łatwiej będzie użyć pluginu: https://pl.wordpress.org/plugins/custom-css-js/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 276 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2018 w HTML i CSS przez Jiin Obywatel (1,390 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...