• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak zdobc ip konkretnej osoby?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
3,212 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
zamknięte 11 sierpnia 2017 przez Alex.Ironside
Witam. Jestem ciekawy jak zdobyc ip konkretnej osoby? Powiedzmy ze ktos mieszkajacy w Indiach albo Rosji chce sie wlamac na komputer konkretnej osoby w USA. Jak moze sie za to zabrac? Internet mowi tylko ze to nie jest takie proste i ze ISP nie da tej informacji ot tak. Czyli jak to obejsc? Przez jakies proxy laczyc sie z USA, tam z konkretnym stanem i miastem, i metoda prob i bledow szukac tej jednej osoby? Czy jest jakis logiczniejszy sposob?
komentarz zamknięcia: Zamykam. Ciekawe czemu czesto po zadaniu prostego pytania w komentarzach rozpetuje sie pieklo i ciche atakowanie jeden drugiego...
komentarz 11 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Ponieważ wypowiadają się na tym forum osoby posiadające już jakąś tam wiedzę. I kiedy czytamy bezsensowne pytania, opadają ręce.
komentarz 12 sierpnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Przepraszam za probe tejze wiedzy zdobycia.

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 sierpnia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Żeby zdobyć ip wystarczy że zrobisz stronkę na której będziesz zapisywał ip osób wchodzących i jakoś przekonać tą osobę żeby weszła na tą stronę, np. Jakaś podobna nazwa domeny do popularnej strony, albo skrócić link na jakimś bit.ly czy podobnym a na swojej stronie przekierować gdzie indziej.
+1 głos
odpowiedź 11 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Przede wszystkim adres IP nie jest czymś co identyfikuje każdego w internecie. Wręcz przeciwnie. Do momentu globalnego wprowadzenia IPv6, adres ip to tylko nakierowanie dla routera w którą stronę ma wysyłać pakiety. 

Strony w stylu checkmyip zwracają adres pod którym kryje się 100000 osób. 

Zanim ktokolwiek użyje słowa hacking powiniem swobodnie (i ze zrozumieniem) posługiwać się terminami adresacja iprouting, maskarada, network address translation.

komentarz 11 sierpnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Ta odpowiedz przynajmniej skierowala mnie w jakas strone.
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Internet mowi tylko ze to nie jest takie proste i ze ISP nie da tej informacji ot tak.

Nawet jak da, to jak ma Ci to pomóc, skoro atakujący stara się ukryć swoje IP poprzez komputery pośrednie? Atakowanie z bezpośrednio domowego IP wykonują osoby, które nie mają pojęcia o hackowaniu.

1
komentarz 11 sierpnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Ale to autor właśnie chce być tą osobą atakującą :)
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Nie żebym się czepiał , ale po co ci kogoś ip i co ci to da?
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)

Powiedzmy ze ktos mieszkajacy w Indiach albo Rosji chce sie wlamac na komputer konkretnej osoby w USA.

Adres IP nie pomoże Ci się włamać na czyiś komputer…  

komentarz 11 sierpnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Wiec tak ogolniej jak to zrobic? Poza mailami z linkami/zalacznikami.
1
komentarz 11 sierpnia 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Jest sporo sposobów aby włamać się na czyjś komputer. Jest to trudne w zależności od zabiezpieczeń komputera, systemu operacyjnego czy twoich umiejętności. Nie wystarczy, że będziesz miał czyjeś IP, bo tak naprawdę bez znajomości języków programowania i szerokiej wiedzy z dziedziny informatyki nie poznasz nawet dokładnej lokalizacji swojej ,,ofiary" (bo tak naprawdę, częściej strony/programy oferujące geolokalizacje pokaża Ci miejsce hotspotu niż lokalizację IP). Często są to lata praktyki.

A tak poza tym. Jeżeli nadal chcesz włamać się do czyjegoś prywatnego komputera i naruszać jego prywatność. Może powtórzę... Prywatność (nie bez powodu użyłem tego słowa 3x) to dobrzę się zastanów czy warto. Niekiedy przez jeden błąd zrujnujesz sobie życie. (Bądź świadom konekwencji prawnych)

I jeszcze jedno. Jeżeli nadal masz chęci do tego zajęcia, pamiętaj, aby nie nazywać siebie hackerem tylko crackerem (hackerzy robią to nie dla zysku, chwały - ale aby komuś pomóc. Natomiast crackerzy psują to co inni stworzyli)

Mam nadzieję, że nie czujesz odemnie jakiejś formy wrogości. Wyrażam tylko swoją opinie laugh

Pozdrawiam

komentarz 11 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

aby nie nazywać siebie hackerem tylko crackerem (hackerzy robią to nie dla zysku, chwały - ale aby komuś pomóc. Natomiast crackerzy psują to co inni stworzyli)

Czyżby wielbiciel lektury Jak zostać hakerem ? xD
http://www.mkgajwer.jgora.net/ers.html

Prawdziwi hackerzy nazywają takich ludzi "crackerami" i nie chcą mieć z nimi nic wspólnego.

hackerzy coś tworzą, a crackerzy to niszczą.

komentarz 11 sierpnia 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
jpacanowski, wydaje mi się, że na punkcie tego użycia słowa „haker” każdy już jest wyczulony…
komentarz 11 sierpnia 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

@jpacanowski 

Jaki ten internet mały laugh Bywałem tam w niedalekiej przeszłości, ale szybko porzuciłem ten temat :D

–1 głos
odpowiedź 11 sierpnia 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Czegoś tu nierozumiem. Jak ja założyłem podobny temat (można powiedzieć taki sam) to każdy, naprawdę każdy pisał jaki to ja nie jestem, że takie tematy powinny być usuwane itp. A tobie normalnie odpowiadają indecision - jak ty to robisz? 

 

Wracając do pytania: wejdź na stronę: http://sniffip.com/. Tworzy Ci się tam specjalny link który wysyłasz osobie. Gdy to zrobi masz IP. Proste? Proste

Pozdrawiam

1
komentarz 11 sierpnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Szczerze, to nie wiem po co wam czyjeś IP laugh

komentarz 11 sierpnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Z tego co rozumiem zeby np przeprowadzic DDOS potrzebne jest IP. Ale pewnie jest masa innych sposobow.
komentarz 11 sierpnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Art. 268. § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa lub zmienia zapis istotnej informacji albo w inny sposób udaremnia lub znacznie utrudnia osobie uprawnionej zapoznanie się z nią, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 dotyczy zapisu na informatycznym nośniku danych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1 lub 2, wyrządza znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

komentarz 11 sierpnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Owszem, ale to ze wiem jak cos zrobic nie znaczy ze zrobie to bez botnetu i po 2 dniach obcowania z Linuxem. Chcialem sie po prostu nauczyc czegos co mnie ciekawilo.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,512 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,222 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez TwójCień Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 281 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...