• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca, zlecenia. Webówka

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
602 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Newaz Użytkownik (880 p.)
Witam                                                                                                                      

Uczę się tworzenia stron od około roku z mniejszymi czy większymi przerwami, nie ma tej ciągłości w nauce - jestem raczej świeżakiem (to jest kwestia nad która trzeba popracować - ogarnąć jakiś dobry plan nauki).  Postanowiłem założyć ten wątek aby się dowiedzieć co nieco jak wygląda branża programistyczna głównie webówka. Czy jest faktycznie praca w tej branży? Czy można dorobić na pojedynczych zleceniach?  Przede mną pewnie jeszcze sporo nauki ale jeżeli jest popyt na tego rodzaju usługi to byłaby to dla mnie dodatkowa motywacja, bo wiadomo, że fajnie by było coś na tym zarobić wykonując zlecenie.

Jeżeli jest ktoś kto pracuje w firmie to również jestem ciekaw jak wygląda typowy dzień w pracy jako webmaster/webdeveloper i jak wyglądały jego początki.

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 sierpnia 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Wiesz, pojęcie "webmaster" obecnie już jest rzadko używane. W dzisiejszych czasach z strony i aplikacje są robione przez zepoły ludzi zajmujących się różnymi ich aspektami. Osobno frontend, osobno backend itp. Mało kto jest człowiekiem orkiestrą. Zlecenia to też ciężki kawałek chleba, bo trzeba mieć bezpośredni kontakt z klientem, który często nie wie, czego chce, a konkurencja jest dość duża. Jeśli jednak koniecznie chcesz pracować w ten sposób, to zrealizuj kilka stron, dla siebie "do szuflady", może ktoś znajomy potrzebuje. Stwórz swoje portfolio. Wtedy można o czymś myśleć.
komentarz 12 sierpnia 2017 przez Newaz Użytkownik (880 p.)
Czyli nie jest kolorowo. Uczę się tego bo chciałbym na tym zarobić albo może też stworzyć jakąś stronę dla siebie. No ale zobaczymy jak to będzie, jak już będę miał umiejętności na takim poziomie, że będę mógł wykonać jakieś zlecenie. Jak nie spróbuje to się nie dowiem.

A jak jest z pracą na etacie? Można  łatwo dostać zatrudnienie? I jak już wyżej zapytałem - jak wygląda praca w firmie?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 4,709 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 596 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2018 w Nasze projekty przez Majki Obywatel (1,410 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 222 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...