• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kiedy ponownie uruchamia się service worker ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
286 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2017 w JavaScript przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Cześć próbuje opanować service workery w JS. Udało mi się napisać juz swojego pierwszego workera który na setInterval pokazuje notyfikacje web push. Działa gdy uruchamiam strone po raz pierwszy oraz gdy zamknę zakładkę z nią. Gdy wywalę całą przeglądarkę z procesów i odpalę ponownie nie startuje więc zastanawiam się w jaki sposób workery uruchamiają się ponowie. Zależy mi na stworzeniu systemu subskrypcji tak aby pokazywać w przeglądarce własne notyfikacje jeśli ktoś wyrazi zgodę. Gdy mój worker był już uruchomiony i jest zarejestrowany nie odpala się drugi raz jeśli go nie usunę z zarejestrowanych workerów prze devToola. Kod daje do wglądu lecz raczej wiekszego znaczenia dla problemu nie ma?

 Notification.requestPermission(function(result) {
    if (result === 'granted') {
        navigator.serviceWorker.register("http://localhost/getWorker/");
    }
 });

Kod workera wygląda następująco


var i = 0;
setInterval(() => {
    self.registration.showNotification('Test',{
        body: i,
        icon: 'http://localhost/logo.png'
    });
    i++;
}, 5000);

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
A przypadkiem Service Worker nie powinien podpinać się pod odpowiednie eventy, żeby móc sensownie działać? Prawdę mówiąc nigdy nie widziałem Service Workera, który tego nie robił.
komentarz 10 sierpnia 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
W sumie widziałem i testowałem tylko kilka eventów do sprawdzania stanów install, activate, message. Wydaje się być sensowne to co mówisz. Kod workera odpala się raz a potem reaguje tylko na eventy. hmmm poszperam jeszcze jak coś będę pytał ;) Dzięki

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 163 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 159 wizyt
pytanie zadane 15 września 2018 w JavaScript przez matrimex Użytkownik (810 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 186 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2016 w JavaScript przez Mateusz Traczyk Nowicjusz (120 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...