• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie ksiązki?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
804 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
edycja 10 sierpnia 2017 przez bicnet

Witam,

chciałbym zapytać jakie książki polecacie do:

1. HTML + CSS (średnio zaawansowany)

2. PHP (początkujący)

3. JavaScript (początkujący)

Zaznaczę od razu, że nie mam zamiaru kupić wszystkich na raz. Zależy mi na wypowiedziach osób, które przeczytały już tą książkę i są w stanie ją polecić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Miłego dnia.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
wybrane 14 sierpnia 2017 przez bicnet
 
Najlepsza
  • Css: Nieoficjalny podręcznik
    Co do HTML5 to polecam tutorial Comandeera oraz dokumentację.
  • Co do podstaw PHP nie mam żadnych książek. Możesz polegać na kursie Arka, książce PHP. Wzorce projektowe oraz PHP Obiekty, wzorce narzędzia. 
  • Co do Javascript to cała seria You don't know Js. Czytana powoli ze zrozumieniem i analizą. 
1
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Gohan Użytkownik (990 p.)
Co do YDKJS to wydaję mi się że warto to przeczytać znając już podstawy JS. Właśnie przerobiłem połowę tej serii i chyba gdybym nie znał już wcześniej troche JS i ogólnie programowania to myślę że byłoby ciezko, ale może tylko ja jestem taki debil :D
1
komentarz 11 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Nie jesteś głupi laugh

Cały sęk w tym, że YDKJS zalicza się do tej samej grupy książek co np Clean Code. Lektury te oprócz czytania i zapoznania się z przykładami wymagają od czytelnika głębszej analizy zarówno tekstu, jak i listeningów. Dlatego dają najwięcej wiedzy.

komentarz 17 sierpnia 2017 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
Z ogromnym szacunkiem, ale możecie Panowie nie pisać skrótami? YDKJS nie wszystkim coś mówi.
komentarz 17 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
komentarz 18 sierpnia 2017 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
:) ehhh i nie dotarło. Dobrym zwyczajem jest nie pisać skrótami. Wyobraz sobie, że czyta to Twoja 90-letnia babcia... Bardziej do niej trafi jak być w nawiasie wpisał pełną nazwę, a nie wklepywał link z filmikiem instruktażowym.

Pozdrowienia dla babci.
+1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

Witaj.

Do HTML i CSS polecam Ci stronę https://developer.mozilla.org/pl/ wszystkiego się z niej dowiesz a jeśli koniecznie chcesz książkę to CSS. Nieoficjalny podręcznik.

PHP polecam Ci kurs naszego administratora https://www.phpdevs.pl/ jest świetny polecam Ci go gorąco. Kolega Arek w przystępny sposób wyjaśnia tajniki PHP. Z książek to PHP i MySql dla każdego .

JavaScript tu godne polecenia są dwie książki pierwsza z nich Programowanie w JavaScript. Rusz głową. bardzo łopatologicznie napisana ale świetna oraz JavaScript i jQuery.

Pozdrawiam 

komentarz 10 sierpnia 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Dzięki kolego za konkretną wypowiedź. Na pewno z niej skorzystam.
1
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Nie ma problemu. Życzę owocnej nauki. W razie jakiś problemów pisz śmiało na forum.
1
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Nie zgadzam się z Twoją opinią. 

  • Mdn i nieoficjalny css jak najbardziej. 
  • Kurs Arka też jest dobry ale odradzam wszystkie książki Marcina Lisa. Napisała wiele książek o różnych językach, a każda bardzo płytko przedstawia język oraz nierzadko (np. Dla php) uczy antywzorcow. 
  • JavaScript rusz głową odradzam. Przekazuje dużo sprzecznych informacji. 
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

Mi akurat książka Pana Marcina Lisa przypadła do gustu. Prosto tłumaczy dając przy tym dużo przykładów. Kolega bicnet pyta o książki, które ktoś  już czytał. Ja takowe czytałem,więc mogę coś na ich temat napisać. Tak czy siak kursu Arka nic nie przebije. 

komentarz 10 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Widzisz tu nie chodzi o to czy Ci przypadła do gustu, bo to Twoja sprawa. Chodzi o jakość tego co ta książka przekazuje.
+1 głos
odpowiedź 14 sierpnia 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Na polskim rynku nie ma już żadnej dobrej książki do PHP. Większość uczy antywzorców a czasem nawet usiana bardzo kontrowersyjnymi tekstami.

Jedyne, co można polecić - Matt Zandstra.

Podobne pytania

–1 głos
3 odpowiedzi 191 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kimi Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,046 wizyt

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,520 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...