• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dekodowanie kluczy z rejestru Windows

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
2,552 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Kamil Duljas Użytkownik (990 p.)
Witam,

ostatnio złapałem zajawkę na odkrywanie rejestru Windowsa. Otóż porównuje oryginalne klucze do office'ów z tymi, który wyciągają popularne programy czyli tzw. keyfinder'y. Niestety nie radzą one sobie z Officem 2013 i 2016 ( przynajmniej ja takiego nie znalazłem). Przeszukując internet natknąłem się na skrypt napisany w vbs który dekodował postać heksagonalną klucza windowsa umieszczonego w rejestrze (poniżej skrypt w artykule).

https://www.howtogeek.com/206329/how-to-find-your-lost-windows-or-office-product-keys/

Jest to pierwsza poszlaka.

Druga poszlaka to 99% pewności, że klucz office'a jest pod takim adresem w rejestrze:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Office\16.0\Registration\{90160000-0011-0000-0000-0000000FF1CE}\DigitalProductId

Klucz również ma postać HEX.

moje pytanie brzmi:

Czy ktoś z was rozmyślał nad tym zagadnieniem lub zna sposób odczytania klucza z rejestru?

Pewnie za jakiś czas programy dostaną update, jednak jest to coś, co chciałbym zrozumieć, bo przecież Twórcy tych programów wyciągających klucze muszą implementować odpowiednie algorytmy i skądś swoją wiedze czerpią :)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 154 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,271 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Snaxooo Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,291 wizyt
pytanie zadane 14 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Ahejex Nowicjusz (120 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...