• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uncaught TypeError: Cannot read property 'create' of undefined

Object Storage Arubacloud
0 głosów
443 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2017 w JavaScript przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)

Mam problem, przyszło mi edytować generator tworzony przez kogoś, raz - że jest strasznie niechlujnie napisany. Jednak nie o tym - na serwerach bez SSL'a, wszystko działa wporzo - wszystkie funkcje ładują się tak jak trzeba, nie ma problemu żadnego. Problem zaczyna się w momencie, kiedy wrzucam go na serwer z certyfikatem SSL - dostaję wysyp takich errorów:

Uncaught TypeError: Cannot read property 'create' of undefined
at outputToConsole ((index):305)
at (index):313

Z tego co się orientuję, SSL nie dopuszcza kilku deklaracji jquery - tutaj jest ich pięć, jednak próbowałem haszować kolejno każde z nich, dołączać jquery 3.2.1 zamiast tych pięciu - za cholerę. Któraś z funkcji przestaje działać.

<script src="content/jquery_002.js" type="text/javascript"></script>
<script src="content/jquery_003.js" type="text/javascript"></script>
<script src="content/jquery_005.js" type="text/javascript"></script>
<script src="content/jquery-ui.js" type="text/javascript"></script>
<script src="content/jquery_004.js" type="text/javascript"></script>

Dodam, że konsola nie pokazuje już żadnych błędów, oprócz errorów o treści, którą pokazałem wyżej.

Pomocy? :/

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
To raczej nie jest związane z SSL, bo przecież one są ciągnięte przez relatywne ścieżki – więc protokół w ogóle nie wchodzi w grę.
komentarz 10 sierpnia 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
A jedyne dowiązanie do tej biblioteki w całym kodzie tego generatora jest tutaj:

<script type="text/javascript" src="content/combo.js"></script>

I wskazuje wg. mnie dobrą ścieżkę
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Hmm… I właśnie ten plik odwołuje się do pliku na serwerze YUI.
komentarz 10 sierpnia 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
No to jest kłopot - bo teraz nie wiadomo na jaką bibliotekę to podmienić, żeby było okej ;)

Swoją drogą, jesteś pewien, że to nie ma nic wspólnego z SSL'em? No jak wytłumaczyć fakt, że na serwerach bez https:// te same pliki działają znakomicie, a tutaj pojawia się problem. Nawet na lokalu sprawdzałem, też działa.
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Tzn teraz jak podałeś więcej szczegółów, to problem jest inny: wygląda na to, że YUI próbuje zawsze ściągać po protokole strony. Więc trzeba by pogrzebać w dokumentacji, czy da się to zmienić.

Natomiast tak, przełączenie na HTTP powinno problem wyeliminować, ale to raczej obejście niż naprawienie.
komentarz 10 sierpnia 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
Chodzi o podmiankę https na http w combo.js, tak? Dobrze rozumuję?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 382 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,005 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,573 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...