• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sesja pytań na temat programowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
214 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2017 w PHP przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Witam,

na początku chciałbym zaznaczyć ze jestem zielony programowaniu, dlatego piszę ten temat.

1. Spotkałem się z opinią , żeby nauczyć się języka PHP należy wcześniej nauczyć się c++, prawda czy fałsz ?

2. Jeżeli robię stronę dla klienta to mogę użyć ikon z fontello.com czy później będzie problem , że zarabiam a używam nie swoich ikon?

3. Jeżeli robię stronę dla klienta to mogę używać zdjęć z google grafika ?

4. Spotkałem się z opinią, cytując - ,, PHP to gów*o " , również na jednym z filmików na yt,  autor omawiając języki i wymieniając PHP dodał - ,, tylko się nie śmiać. " Chciałbym, żebyście się odnieśli do tego.

Z góry dziękuję za wszystkie konkretne odpowiedzi.

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
1. Fałsz. Jeśli uczyłeś się wcześniej innego języka to pewne rzeczy mogą być dla Ciebie bardziej zrozumiałe (np. co to zmienna, działanie pętli i inne takie podstawy). Ale im dalej, tym więcej różnic, więc nie widzę sensu, aby uczyć się najpierw C++, skoro wiesz że docelowo chcesz pisać w PHP.

2. Zależy od licencji, przy każdej grupie na Fontello masz podaną licencję.

3. jw., to zależy od licencji danego zdjęcia.

4. Nie ma do czego się odnieść, przytocz jakieś argumenty.
komentarz 10 sierpnia 2017 przez StillLearning Nowicjusz (200 p.)
Co do tego, że "php to g*wno" - chyba chodzi o powszechną opinię, że programowanie w PHP nie jest prawdziwym kodzeniem. Tak przynajmniej to rozumiem, ale czemu tak mówią to nie wiem, bo sam nie miałem jeszcze z nim do czynienia. Natomiast znam człowieka, który na stronach PHP już na studiach kosi "gruby hajs".
komentarz 10 sierpnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie wiem skąd taka głupia opinia, bez argumentów nie ma nawet jak się do tego odnieść.
+3 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Spotkałem się z opinią , żeby nauczyć się języka PHP należy wcześniej nauczyć się c++, prawda czy fałsz ?

Fałsz. Jak chcesz się uczyć języka X, uczysz się języka X. Nie ma sensu uczyć się języka Y, który ma inne mechanizmy, żeby później i tak musieć się uczyć mechanimzów języka X.

 Jeżeli robię stronę dla klienta to mogę użyć ikon z fontello.com czy później będzie problem , że zarabiam a używam nie swoich ikon?

Wszystko zależy od licencji użytych zasobów.

 Jeżeli robię stronę dla klienta to mogę używać zdjęć z google grafika ?

Jeśli licencja/prawa autorskie na to pozwalają. Z góry wypada założyć, że nie i każda próba wykorzystania takiej grafiki wymaga wcześniejszego kontaktu z autorem.

Spotkałem się z opinią, cytując - ,, PHP to gów*o " , również na jednym z filmików na yt,  autor omawiając języki i wymieniając PHP dodał - ,, tylko się nie śmiać. " Chciałbym, żebyście się odnieśli do tego. 

Nie widzę sensu w odnoszeniu się do tak merytorycznej wypowiedzi  ¯\_(ツ)_/¯ 

+1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
co do php to nie wypowiem sie bo sie nie znam.Ale jesli chodzi o te ikony czy grafike to generalnie jest tak,ze musisz sprawdzac licencje.Niektore strony oferuja ikonki na darmowej licencji,inne tez na darmowej,ale musisz podac do nich link na stronce, w stopce na przyklad, To samo jest z grafika-nie mozesz sobie tak po prostu umieszczac zdjec bez zadnego zezwolenia wlasciciela-na stronie powinno wyraznie pisac ze produkt jest dozwolony do uzytku komercyjnego,a to czy jest darmowy czy nie to juz inna kwestia.Dlatego wyszukiwanie w google grafika nie jest dobra opcja chyba ze ustawisz filtry wyszukiwania,ale tego nie sprawdzalem.

Wiem ze na pixabay.com znajdziesz w 100% darmowa grafike.Ciekawa stronka jest tez freepik-oferuje ona znacznie wiecej zdjec,ikonek itd.,ale jest jeden problem-musisz zaplacic i to nie malo,miesiecznie ok.10 dolarow i masz nieograniczony dostep do ich zasobow.Dla firmy tworzacej strony jest to zaden wydatek,ale dla osoby prywatnej,ktora w ciagu roku zrobi kilka stron juz nieco wiekszy.Natomiast mozna uzyc rowniez wszystkeigo za darmo z freepik pod warunkiem umieszczenia wpisu,ze na stronie wykorzystywana jest grafika z freepik czy czego tam oni czekuja.

Wg mnie freepik jest bardzo obszernym zrodlem,wiec wykupujac dostep do tych zasobow masz duze mozliwosci. Osobiscie uwazam,ze skoro placisz miesiecznie 10 dolarow to mozesz zrobic tak,ze np.: jak bedziesz mial w podobnym terminie do wykonania 2 stronki to ikonki wstawisz w tym samym miesiacu zeby nie placic bez sensu.

 

Z tego co wiem to i tak wiele osob umieszcza grafike nic nie placac,nie umieszczajac zadnego wpisu na temat pochodzenia,ale polecam wszystko robic legalnie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 335 wizyt
pytanie zadane 4 września 2017 w PHP przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 201 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,174 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...