• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Błąd Ubuntu 14.03 LTS przy logowaniu się.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,004 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
Witam, prosiłbym o pomoc z błędem w systemie ubuntu 14.03 LTS pół roku temu obok windows 10 zainstalowałem ubuntu 14.03 LTS, wszystko było w porządku i system chodził sprawnie przez kilka miesięcy nie używałem tego systemu użytkując w tym czasie zainstalowany obok Windows 10. Niedawno uruchomiłem z boot menu Ubuntu, wszystko ładnie odpalił, ekran logowania został wyświetlony. Kiedy wpisuje prawidłowe hasło jak i próbuje się logować przez gościa przez sekundę pojawia się czarny ekran i wraca do logowania, czytałem wiele rozwiązać w internecie oraz je wypróbowałem, nic nie pomogło. Proszę o szybką pomoc. Z góry dziękuje.

7 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2017 przez Shadow Użytkownik (700 p.)
wybrane 13 sierpnia 2017 przez Vakoss.
 
Najlepsza

Witam u mnie pomogło to rozwiązanie:
Naprawa logowania - Za pomocą Ctrl+Alt+F1 wszedłem w tryb konsoli, wywaliłem kompletnie sterownik nvidia przez sudo apt-get purge nvidia*, później zrobiłem sudo apt-get dist-upgrade i sudo apt autoremove. Po tym udało mi się już zalogować.
A znalazłem to tutaj:

https://askubuntu.com/questions/759995/after-upgrade-from-14-04-to-16-04-login-screen-runs-in-a-loop-while-console-logi

 

komentarz 9 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
O, super shadow. Tyle, że mam problem z zalogowaniem się w konsoli, chodź w 100% hasło znam. Kiedy ją otwieram CTRL+Alt+F1 piszę abym podał login, podaje taki jaki jest przy ekranie logowania a następnie wpisuje hasło po czym wyskakuje "login Incurrenty" mniej więcej. Już różne nazwy wpisywałem a jest to samo i nie można tego niestety ominąć. :/
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
O, super shadow. Tyle, że mam problem z zalogowaniem się w konsoli, chodź w 100% hasło znam. Kiedy ją otwieram CTRL+Alt+F1 piszę abym podał login, podaje taki jaki jest przy ekranie logowania a następnie wpisuje hasło po czym wyskakuje "login Incurrenty" mniej więcej. Już różne nazwy wpisywałem a jest to samo i nie można tego niestety ominąć. :/
komentarz 9 sierpnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
No to znaczy że na 100% wpisujesz błędne hasło ;)
komentarz 9 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
edycja 9 sierpnia 2017 przez Vakoss.
Z całym szacunkiem ale wpisuje na pewno dobre hasło, jestem pewien, po za tym przy błędzie było to widać kiedy wpisywałem jakieś inne hasła to nawet nie próbowało mnie zalogować, wyświetlał się napis "Hasło niepoprawne" a kiedy wpisałem te prawidłowe to próbowało się logować.

// jest już ok
komentarz 9 sierpnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Cieszę się że sobie poradziłeś, ale co było nie tak?
komentarz 9 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
Login zły wpisywałem.
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
Jednak wpisywałem zły login. Spróbowałem użyć poleceń, które napisałeś Shadow, ale po wpisaniu wyświetla się tekst:

Polecenie sudo jest dostępne w /usr/bin/apt-get

Polecenie nie zostało odnalezione gdyż /usr/bin nie jest umieszczony w zmiennej środowiska PATH

apt-get: nie znaleziono polecenia.

 

Nie wiem za bardzo o co chodzi.
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
odświeżam temat.
komentarz 17 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
Jak mam postawić systemy na nowo, jeśli nie mam Płyty do windowsa, pomyślałem, że stworzę temat o odinstalowaniu ubuntu obok windows w moim przypadku kiedy nie mam płyty z windowsem itp. Dzięki za pomoc.
komentarz 17 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
Ostatecznie postanowiłem usunąć ubuntu programem EaseUS Partition remover i jeśli pojawią się problemy z GRUB i nie mając płyty z windowsem nie będę potrafił sobie z tym poradzić napiszę na forum. Pozdrawiam. Dzięki za poświęcony czas.
komentarz 17 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
Usunąłem Ubuntu (jego wszystkie partycje) i nie było żadnych problemów z GRUB jakby co.
komentarz 18 sierpnia 2017 przez Shadow Użytkownik (700 p.)
Nie ma problemu.
Tylko smutne jest to, że wciąż nie zrozumiałeś o co mi chodziło.
Nie wiem, może problem polega na moich miernych zdolnościach do tłumaczenia :v
komentarz 18 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
Zrozumiałem o co ci chodziło i to dobrze, ponieważ interesuje się informatyką już od jakiegoś czasu.. i szybko pochłaniam wiedzę, ale postanowiłem zrobić tak aby było jak najbardziej rozsądnie. Oprócz dwóch systemów na dysku, mam jeszcze dwa na virtual box z czego jeden serwerowy. Nie rozumiałem po prostu tego błędu.
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Nie ma wersji Ubuntu 14.03 tylko 14.04 i jest to staroć. Obecnie najnowsza wersja to 17.10. Co do problemu to może źle wpisujesz to polecenie spróbuj tak.

sudo apt-get dist-upgrade && sudo apt autoremove
komentarz 9 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
Wszystkie polecenia na 100% dobrze wpisywane po prostu mam błąd ze zmienną środowiskową PATH ponieważ wpisze jakąkolwiek komendę z tych  to zaraz pisze mi, np. że polecenie sudo znajduje się w katalogu /usr/bin i to co wyżej już pisałem z PATH się wyświetla. Po prostu żadne polecenie nie działa.
0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
Odświeżam.
komentarz 13 sierpnia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Zainstaluj Ubuntu 17.10 zostawiając sobie home z wszystkimi plikami, przy instalacji nowego systemu musisz tylko podać taką samą nazwę użytkownika.
komentarz 13 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
Jutro zrobię to prawdopodobnie sposobem jaki opisał shadow, tyle że będę instalował Kaliego. Dzięki za odp.
komentarz 13 sierpnia 2017 przez Shadow Użytkownik (700 p.)
Tak wgl to przy sposobie który ja opisałem, zawsze miałem tak że mi zostawały te pliki z home :v Także chyba nie ma się czym przejmować.
komentarz 14 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
No zobaczę, nie było mnie teraz w domu, jutro prawdopodobnie będę próbował.
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2017 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
Usunąłem partycje ubuntu i nie miałem żadnych problemów z GRUB, teraz zainstaluje prawdopodobnie inną dystrybucję linuxa. Problem rozwiązany. Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas. Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 233 wizyt
pytanie zadane 4 września 2015 w Inne języki przez asfreestyle Obywatel (1,310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 400 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 156 wizyt

92,556 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...