• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak stworzyć forum?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
456 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2017 w Inne języki przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)
Cześć,
Wpadłem na pomysł stworzenia forum. Potrzebuję narzędzia, lub rozwiązania jak takie forum stworzyć. Własne kodowanie zajełoby mi za dużo czasu i nie wiem czy z powodzeniem zrealizowałbym wszystkie zamierzenia. Znacie może jakąś stronę oferującą kreatora dla forum? Albo znacie najprostsze rozwiązanie tego, aby nie pakować dużych pieniędzy w jego stworzenie?
Miłego dnia i dziękuję za odpowiedzi

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Silnik PHPBB3 albo jakieś tam inne typu MyBB. Instalujesz takie na serwerze, musisz mieć tylko kupioną domenę i hosting oferujący bazę danych. Wtedy instalujesz sobie taki silnik i voile, masz forum pod swoim adresem.
+1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2017 przez Velta Maniak (51,890 p.)

MyBB

Jeżeli chcesz stworzyć własny silnik:

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Jest takich miejsc sporo.

M.

komentarz 8 sierpnia 2017 przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)
Nie chciałbym mieć w nazwie końcówkę od jakiejś strony, dodatkowo zabawa w personalizację tego bez poradnika zajmie dużo czasu i nie wiadomo czy się uda. Potrzebuję przejrzystego kreatora z domeną 'pl', albo jakieś inne rozwiązanie jak mógłbym zrobić forum.
komentarz 8 sierpnia 2017 przez EdeX Mądrala (5,110 p.)
możesz użyć np. PHPBB

i link będzie: forum.Nazwa_strony.pl

Jest pełno motywów i można je edytować
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Cześć, osobiście polecam q2amarket

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)

Znajdź jakiś silnik, to forum jest oparte dla przykładu na question2answer, ale możesz skorzystać z innego. Ja lubię dla przykładu bbPressa, ponieważ jest wtyczką do WordPressa i mogę mieć portal/bloga powiązanego z forum. Pisanie własnego silnika nie ma sensu, lepiej skupić się na contencie portalu i szukaniu użytkowników… ;) No i jeżeli nie chcesz mieć domeny nazwaktórąsobiewymyślisz.usługodawca.**, a nazwaktórąsobiewymyślisz.**, zapewne będziesz musiał trochę zapłacić za domenę. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 264 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2017 w Inne języki przez lalanablanalala Bywalec (2,090 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2016 w Inne języki przez Marcin Klimek Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...