• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie działa spójnik "AND"

Object Storage Arubacloud
0 głosów
181 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2017 w SQL, bazy danych przez Farmer Obywatel (1,150 p.)

Cześć,

mam problem tego rodzaju, że nie działa mi w SQL spójnik logiczny "AND" (albo robię coś źle :D)

tutaj daję kod i screany:

SELECT imie, nazwisko FROM klienci WHERE miasto = "Katowice" AND  adres = "%Rolna%"

 

 

 

Bardzo proszę o pomoc

komentarz 8 sierpnia 2017 przez bartolinciu Dyskutant (7,580 p.)
edycja 8 sierpnia 2017 przez bartolinciu
Screan jest niewyraźny (przynajmniej u mnie na telefonie)
komentarz 8 sierpnia 2017 przez Farmer Obywatel (1,150 p.)
wiem, ale nie wiem jak to zmienić :) ale generalnie chodzi o to, że to "AND" nic nie daje... a jak użyje "OR" to wyniki są (tylko nie wszystkie)
komentarz 8 sierpnia 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
A co to za błąd? Bo zapytanie jest poprawne, pomijając fakt, że symboli % używa się do operatora LIKE, przez co warunek WHERE sprawdza, czy adres jest równy dokładnie wartości "%Rolna%". Przy OR działa, bo wystarczy, że jeden z warunków jest spełniony (czyli adres odpada).
komentarz 8 sierpnia 2017 przez Farmer Obywatel (1,150 p.)

kurcze znowu zapomniałem o "like" :)

SELECT imie, nazwisko FROM klienci WHERE miasto = "Katowice" AND LIKE adres = "%Rolna%"

takie coś dalej nie działa

komentarz 8 sierpnia 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
adres LIKE "%Rolna%" ;)
komentarz 8 sierpnia 2017 przez Farmer Obywatel (1,150 p.)
aż mi się chce strzelić soczystego face palm-a

dzięki wielkie

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Panie to jest SQL, single quotes ('...')
komentarz 8 sierpnia 2017 przez Farmer Obywatel (1,150 p.)
???
1
komentarz 8 sierpnia 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Chodzi o to, że stringi powinno się wstawiać między apostrofy (single quotes). Cudzysłowu (double quotes) się praktycznie nie używa, chyba, że jako zamiennik dla ` przy np. nazwach tabel zawierających zarezerwowane słowa.
komentarz 8 sierpnia 2017 przez Farmer Obywatel (1,150 p.)
aaa oki będe pamiętał

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 261 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2020 w SQL, bazy danych przez WiktroH Mądrala (6,550 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 271 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...