• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

LO czy technikum na wiśniowej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,697 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez NeAst Obywatel (1,170 p.)
Czesc, stoję przed wyborem szkoły średniej. Programuje głównie w php i js i zastanawiam się czy warto iść do technikum mechatronicznego na Wiśniowej ( 1 w Warszawie) czey do LO o profilu mat-fiz-inf?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Jeżeli na poważnie wiążesz przyszłość z informatyką - wybierz liceum. Nie polecam również rozszerzania informatyki, bo tam nikt Cię niczego nie nauczy- chyba że trafi Ci się Mirosław Zelent ;)

Technikum jest tak na prawdę stratą jednego roku życia. Nie słyszałem, żeby po nim jakaś poważniejsza firma zatrudniła kogokolwiek na stanowisko programisty - zazwyczaj wymagany jest papierek inżyniera.

Pewnie zaraz każdy kto chodził do technikum rzuci się, że przecież po technikum można mieć zawód- nic bardziej mylnego-zazwyczaj pensja z takim wykształceniem ogranicza się do 2000 zł

Oprócz tego (zależy oczywiście też od szkoły) w liceach stawiają większy nacisk na maturę, a w technikach (przynajmniej w moich okolicach) słyszę, że jest ona totalnie olewana, bo właśnie leniuszki chcą zakończyć edukację na etapie technikum (poziom przez to spada).
komentarz 7 sierpnia 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Sporo racji, jeżeli w tymże liceum poziom informatyki będzie na dość dobrym poziomie. Ja tylko dołożę od siebie, że wybrałem technikum i tego nie żałuję. Co prawda może przygotowania do matury nie są na wysokim poziomie (przynajmniej u mnie), ponieważ skupienie szkoły polega przede wszystkim na przygotowaniu ucznia do egzaminów zawodowych i z tego powodu do matury muszę też zasuwać sam w domu ale z informatyki jestem w miarę dobrze przygotowany(czy to z podstaw eksploatacji, sieci czy programowania) i to poskutkuje w przyszłości(na studiach). Znam osobę co poszła na studia informatyczne po liceum i musiała podstawy szybko ogarniać sama, przez co natłok nauki był ogromny.

Więc jeżeli w tym LO dobrze przygotują z informatyki to można iść tam spokojnie :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 222 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 620 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 748 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Młody Nowicjusz (120 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...