• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór szkoły

Object Storage Arubacloud
+1 głos
289 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Tsevykuhi Początkujący (430 p.)
Hej,

Wkrótce kończę gimnazjum i mam pewne wątpliwości co do wyboru kolejnej szkoły.

Na początek chciałbym jeszcze wspomnieć, iż po liceum planuję iść na programowanie, choć nie jestem jeszcze w 100% pewien.

Dlatego nie jestem pewien co robić dalej. Czy iść do technikum informatycznego i tam przygotowywać się na studia informatyczne, czy iść do liceum ogólnokształcącego i tam ,w miarę możliwości, wybrać jak najwięcej rozszerzonych przedmiotów ścisłych, aby mieć później w czym wybierać.

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
wybrane 7 sierpnia 2017 przez Tsevykuhi
 
Najlepsza
Liceum - według mnie strata czasu, gimnazjum 2.0 dla tych co chcą mieć dodatkowe 3 lata na zastanowienie się co chcą dalej robić

Zawodówka - opcja dla kogoś kto po prostu jak najszybciej chce stanąć na nogi i się usamodzielnić a interesuje się jakimś kierunkiem które uczą szkoły zawodowe. Potem najwyżej jak się będzie pracować to da się iść do technikum uzupelniającego wieczorowego i wyjdzie się na to samo co po technikum.

Technikum - wybór pośredni i według mnie najlepszy, uczysz się i zawodu, także jak w przyszłości los sprawi że nie będziesz mógł iść na studia to nie skończysz z ręką w nocniku i będziesz miał zawód, ale przy okazji będziesz miał też otwartą drogę na uczelnie bo maturka będzie również zdana. Jedyny minus to że są 4 letnie.

 

Także polecam technika. Jeszcze tak ogólnie wnioskuje że spodziewasz się nie wiadomo jakiej nauki w technikum informatycznym i na studiach. To od razu mówię że tak nie ma. Może jak trafisz na dobrych nauczycieli, ale teraz to rzadkość i zazwyczaj nic ciekawego się nie dzieje. Jak szedłem do technikum to nawet zacząłem się przez wakacje uczyć programowania żeby nie wyjść na durnia, a jak przyszedłem do szkoły to praktycznie każdy nauczyciel nie okazywał chęci przekazania wiedzy, na programowaniu uczyliśmy się Pascala (xD) itp.  Egzamin zawodowy zdałem na 100% z uczuciem że najwięcej to się nauczyłem na miesięcznych praktykach w 3 klasie. Potem poszedłem na studia z myślą że TERAZ to się zacznie nauka. I co? Jajco, to samo.

Także ucz się sam. I zacznij już DZISIAJ. Nie jutro, nie za tydzień, DZISIAJ. :)

 

Pozdro
+3 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2017 przez jvrekk Użytkownik (970 p.)
Liceum lepiej przygotuje Cie na mature ktora najbardziej Ci sie przyda przy wyborze studiow, chociaz nawet w technikum z dobrym samozaparciem mozna sie rownie dobrze przygotowac.

Plusem technikum jest to ze bedziesz bardziej oswojony ze sprzetam i w jakims stopniu (tu zalezy od poziomu nauczania danej placowki) nauczonym kodowanua, ale tego mozna sie nauczyc na tym samym poziomie w domu.

Osobiscie poszedlem do Technikum gdyz nie bylem do konca przekonany do dalszej nauki. Jednak po skonczeniu szkoly ide teraz na studia inforkatyczne. Szkola za wiele mnie programowania nie nauczyla, ani tez do matury super nie przygotowala, wiekszosc nauki w tych rzeczach zawdzieczam sobie samemu, acz szkole wiele do zarzucenie nie mam bo troche mnie ukierunkowala. Jedyne co zaluje to slabego przygotowania do matmy rozszerzonej bo glownie na to patrza przy rekrutacji na kierunki informatyczne.

Ty skoro juz wiesz ze idziesz na studia proponuje liceum a tych podstaw programowania co ucza w tech mozna szybko ogarnac w domu, no chyba ze jestes samoukiem i wolisz dodatkowy rok na przygotowanie to wtedy tech.
+1 głos
odpowiedź 7 sierpnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Wiem, że każdemu jego problem wyboru szkoły wydaje się spersonalizowany, ale chyba tak nie jest. Polecam przejrzeć tematy na tym forum - https://forum.pasja-informatyki.pl/search?q=liceum+czy+technikum - oraz ogólnie w internecie - https://duckduckgo.com/?q=liceum+czy+technikum+informatyczne&t=h_&ia=web

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 284 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bing_Chilling Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 286 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2021 w Offtop przez Maciek06 Użytkownik (680 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...