• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System newsów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
705 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2017 w PHP przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)
Witam, czy mógłby ktoś podesłać link do jakiegoś tutoriala jak napisać system newsów w php w najnowszym lub wmiare nowym standardem php. Potrzeba mi pilnie tego do strony którą pisze chciałbym żeby w tym poradniku było zawarte jak to połączyć z bazą danych i żeby był tam jakiś panel administracyjny żebym mógł sobie to dostosować pod siebie.

Zainteresowało mnie to: https://phpocean.com/index.php?url=tutorials/back-end/create-a-simple-news-site-with-php-and-mysql-using-pdo/11 pomimo że nie ma tu panelu admina ale mimo wszystko coś mi nie działa gdy próbuje wywołać newsy z bazy danych. Zwykle nie chce gotowców ale jako że potrzebne mi to do strony którą robię to z chęcią przyjmę gotowca. Zdążę się jeszcze tego nauczyć a strone chce stworzyć wmiare szybko dla siebie.
komentarz 5 sierpnia 2017 przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)
Zależy mi również na tym żeby było to udostępnione za free żebym mógł się pod tym podpisać a raczej pod całą stroną która wykorzystywała by ten skrypt.
komentarz 6 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
U was ta strona z tym tutorialem też tak muli?

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
wybrane 7 sierpnia 2017 przez Bogusław Witek
 
Najlepsza

To tak nie działa, że przeczytasz tutorial jak napisać system newsów. Tzn. takie tutoriale są, ale ja nie będę czegoś takiego tobie szukał, bo nie wspieram takich praktyk "nauki". Po przeczytaniu takiego tutorialu nie będziesz potrafił nic więcej napisać, tylko właśnie ten system newsów i pisząc dokładnie za każdym razem ten sam kod (czyt. przepisując) jak małpa. Taka wiedza będzie sztywna i w zasadzie nie będziesz wiedział co piszesz. A tym bardziej nie będziesz wiedział jak napisać coś innego. Ten twój system newsów skończy się na tym, że kod będzie dokładnie taki sam jak w tym tutorialu. I ty chcesz się pod tym projektem podpisać? Raczej autor tutorialu...

Polecam pouczyć się PHP. Wystarczą podstawy, i samemu coś takiego napiszesz, bo będziesz miał odpowiednią wiedzę jak coś takiego napisać.

i żeby był tam jakiś panel administracyjny żebym mógł sobie to dostosować pod siebie.

I o tym dokładnie mówię... Skończy się, że będziesz do wszystkiego potrzebował tutorial, zamiast samemu się chwilę zastanowić jak coś napisać. Zabrakło o panelu i tutorial w odstawkę?

ale mimo wszystko coś mi nie działa gdy próbuje wywołać newsy z bazy danych.

tak, dokładnie o tym mówię... I nie będziesz wiedział, bo od początku piszesz kod według tutorialu i nie wiesz co robisz... Jak byś wiedział co robisz, to byś sobie poradził z tym.

komentarz 6 sierpnia 2017 przez Jaroslaw Roj Obywatel (1,990 p.)

chciałem kolegę tylko naprowadzić, nie pokazać co i jak..wiadomo że taki system to nie strona statyczna wink

komentarz 6 sierpnia 2017 przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)
Ale skoro ja stworze cały wygląd strony (css , html, js) to myślę że mam prawo się pod tym podpisać mimo że system newsów nie był by napisany przeze mnie. Ale rozumiem o co wam chodzi skorzystam chyba z jakiegoś kursu php ale jeśli nie nauczę się tego za szybko to pewnie i tak zrezygnuje. Ja potrzebuje to pilnie bo potrzebne mi to do mojej strony którą robię z paroma osobami więc nie będą czekali aż ja się wszystkiego nauczę. Podstawy podstaw znam spróbuje. Prędzej czy później i tak chce się tego nauczyć. Dzięki za rady. A jeszcze takie jedno pytanie polecacie może jakieś kursy php? Tak jak wspominałem nawet jeśli teraz bym się nie nauczył zrobię to później więc dlatego pytam o kursy :) .
komentarz 6 sierpnia 2017 przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)
A właściwie to nie dlatego odłożyłem ten tutorial że zabrakło tam panelu po prostu nie umiałem wywołać z bazy newsa a jedynie po prostu go wpisać ręcznie w html. Ale myślę że jeszcze do niego podejdę.
komentarz 7 sierpnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Ale skoro ja stworze cały wygląd strony (css , html, js) to myślę że mam prawo się pod tym podpisać mimo że system newsów nie był by napisany przeze mnie.

To tak jakbyś ściągnął darmowego ebooka, zmienił tylko okładkę i podpisał się swoim imieniem i nazwiskiem, jakby to była twoja książka - bo okładka jest przecież twoja ;)

komentarz 7 sierpnia 2017 przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)
I tak uważam że mógłbym się pod tym podpisać ponieważ system newsów to wcale nic takiego wielkiego. No chyba że byłby tak rozbudowany jak np. CMS Wordpress. Ale nie ważne, dzięki za odpowiedzi temat rozwiązany.
komentarz 8 sierpnia 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Myślę, że masz dość luźne pojmowanie praw autorskich, w stosunku do ich ścisłości w kodeksie.
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2017 przez Jaroslaw Roj Obywatel (1,990 p.)

zobacz jak to się mniej więcej robi w frontend

https://www.youtube.com/playlist?list=PLid95FTT3ehi1gtICaGsLfFXGAbVhNg84

, backend-u musisz się poduczyć smiley niestety na szybko robi zając (jeśli wiesz co mam na myśli)

komentarz 6 sierpnia 2017 przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)
Dzięki przyda się :)
0 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Zwykle nie chce gotowców ale jako że potrzebne mi to do strony którą robię to z chęcią przyjmę gotowca.

Ale tu nie dajemy gotowców.

 Zdążę się jeszcze tego nauczyć a stronę chce stworzyć w_miarę szybko dla siebie.

 Nikogo to nie interesuje tutaj. Dla siebie lepiej zrobisz jak się nauczysz.

Dałeś Panie tyle wymagań, że mogę to zrobić odpłatnie, albo przekierować Cię na oferia.pl

komentarz 5 sierpnia 2017 przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)
Błędy błędami napisane jest tak że każdy zrozumie o co chodzi i nie widzę sensu mnie poprawiać po prostu pisałem to na szybko. Nie dajecie gotowców okej ale pytanie nie było tylko o tym tutorial również przyjmę o czym świadczy początek mojego posta.
komentarz 5 sierpnia 2017 przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)
A może znasz jakiś kurs który jednocześnie pozwolił by mi się tego nauczyć z końcowym efektem systemu newsów. PHP to bardzo obszerny temat właściwie jak każdy język programowania więc jak już się uczyć to chciałbym pod to.
komentarz 8 sierpnia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

W pierwszym linku masz fajnie opisane.

M.

komentarz 8 sierpnia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
I ten 1 link jest z 2004 :D GG
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
komentarz 8 sierpnia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Jest na pewno na czasie ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 596 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w PHP przez tiesto.ulic Obywatel (1,010 p.)
–2 głosów
4 odpowiedzi 767 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2016 w PHP przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 212 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2016 w PHP przez Eimens Maniak (69,240 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...