• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konfiguracja Routera //Gorsze niż składnia php

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
383 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez MCdeveloper Nowicjusz (160 p.)
Cześć,

Jestem zmuszony błagać o pomoc osobę, która zna się na konfiguracji routerów.

Mam w domu radiówkę, na strychu od wielu lat jest modem podłączony do anteny, z którego idą kable ethernet do sasiadów i także na dół do mnie do routera. Router, dość stary: D-Link DI-524, od paru miesięcy przerywa transmisje przez wifi. Na kablu chodzi bez problemu, ale jak tylko próbuje się połączyć bezprzewodowo niezaleznie od laptopa to co pare minut przerywa i nie ma połączenia po chwili samo się naprawia i tak w koło Macieju...

Na kartce od firmy dostarczającej internet mam konfiguracje:

Adres IP: 192.168.14.61
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.14.254
DNS1: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4

Mam dwa routery. Jeden dostałem na próbę by sprawdzić gdzie leży problem przerywania połączenia, ale mimo konfiguracji takiej jak powyższa, dalej "sieć niezidentyfikowana". Kupiłem w końcu zdenerwowany własny router; TP-Link TL-MR3420, ale dalej mimo przejścia całej konfiguracji wciąż sięć niezidentyfikowana na każdym laptopie.

//Na pewno podpinam dobrze wan, bo tak podpinam w tym starym routerze, ale nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić. Próbowałem:

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

//Gorsze niż składnia php

no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego PHPa 

Co do tematu...

Skoro na kablu leci, proponuję wziąć router do kumpla. Odpalić u niego z jego configiem. Sprawdź czy przerywa. Jeśli tak, to zbieraj pieniążki. Jeśli nie to (może nawet przede wszystkim) zrób reset i skonfiguruj go na nowo.

0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Witam

Z tyłu każdego routera masz informację, gdzie podpiąć jaki kabel

Zgaduję, że przyczyną jest nie zmienieni adresu MAC (internet rozumiem nie działa Ci nigdzie przy nowym routerze), co powoduje, że router nie może się połączyć z siecią (mówiąc prosto). Nie wiem jaki laptop, czy komputer miałeś w czasie zakładania internetu, ale to właśnie od tego urządzenia potrzebujesz adresu (no chyba, ze dali unikalny adres specjalnie pod router)

Najprostszym sposobem jest podpięcie starego routera i sprawdzić adres MAC w konfiguracjach, potem gdzieś zapisać i zmienić w nowym routerze
komentarz 4 sierpnia 2017 przez MCdeveloper Nowicjusz (160 p.)
mac się różni na drugim routerze, ale w jaki sposób mogę to zmienić?
komentarz 4 sierpnia 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Wystarczy wpisać w ramkę od adresu MAC swój ciąg liczb?

Na każdym routerze innej marki inaczej to wygląda, google nie boli, powinieneś znaleźć informację. Na pewno oprócz sklonowania adresu bezpośrednio z komputera jest możliwość ręcznego wpisania

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 252 wizyt
pytanie zadane 25 października 2020 w Sieci komputerowe, internet przez L30nn Początkujący (340 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 174 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 259 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez adul1948 Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...