• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka technologia do animacji? CSS czy JS?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,346 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez Maciek Kornacki Nowicjusz (220 p.)

Część, pytanko, jakich technologii się warto uczyć do animacji na stronie, CSS: @keyframe i animate, czy JS i jQuery? Jakie są dobre i złe strony obu rozwiązań? 

Pozdrawiam

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Web Animation API, czyli animacje CSS w JS.

Ogólnie wszystko zależy, o jakich animacjach mówimy. Jeśli są interaktywne – JS, jeśli są statyczne – CSS.

+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2017 przez niezalogowany
komentarz 5 sierpnia 2017 przez Maciek Kornacki Nowicjusz (220 p.)
Bardzo fajne i rozbudowane narzędzie, dzięki
komentarz 5 sierpnia 2017 przez niezalogowany

Na profesjonalnym poziomie, to zasadniczo standard

komentarz 5 sierpnia 2017 przez Maciek Kornacki Nowicjusz (220 p.)

Niestety do profesjonalnego poziomu jeszcze mi dużo brakuje. 

frown

0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
W głównej mierze patrzyłbym przez pryzmat tego, co to ma być za animacja.
komentarz 5 sierpnia 2017 przez Maciek Kornacki Nowicjusz (220 p.)
Głównie chodzi mi o animacje w tle strony, tak przy okazji, te animacje lepiej wstawiać w <div> czy przypinać je do body?
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Ja polecam tylko animacje CSS! ;) Animacje na jQuery powstały gdy jeszcze w CSS nie było możliwości animowania oraz tworzenia przejść. Obecnie jQuery animate używam tylko dla właściwości ScrollTop ponieważ w CSS nie zrobimy animacji scrolowania do góry strony (chyba ze o czymś nie wiem). Jeśli chcę zrobić animacje po kliknięciu lub innej akcji w JS pisze tylko dodanie klasy do znacznika i w CSS styluję klase którą dodaje przez JS lub jQuery.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 264 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2017 w HTML i CSS przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,236 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez Wally Bywalec (2,840 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...