• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Box-sizing przy inputach (formularzach)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
165 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez Ghost11 Początkujący (280 p.)

Witam! Ostatnio przepracowywałem odcinek 4 kursu CSS (Stylizowanie inputów). Zostaje tam wspomniana informacja o innym sposobie naliczania szerokości przez inputy text, password itd. a inputem submit. Pan Mirosław wytłumaczył to gdy po dodaniu paddingu do inputów wyglądało to tak:

box-sizing

 

Jak widać input type=text oraz type=password są dłuższe od submita, właśnie z powodu innego sposobu naliczania szerokości. Dzisiaj sam stylizowałem sobie formularz i ku mojemu zdziwieniu, mimo że nie użyłem linii box-sizing: border-box; input text oraz input submit były równej długości. Sprawdzałem różne ustawienia, dałem nawet takie same wartości szerokości i paddingu jak na filmie i nic. Mógłby ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Dzięki box sizing border box takie bajery jak paddingi, marginy i border nie zmieniają szerokości diva; są w nią wliczone.
komentarz 4 sierpnia 2017 przez Ghost11 Początkujący (280 p.)
Tak rozumiem to. Ale nie rozumiem dlaczego Pan Mirek na filmie miał tę różnicę w długości input text i submit, która wyrównał poprzez ustawienie dla input text box-sizing: border box; a ja miałem to od razu zrównane
komentarz 4 sierpnia 2017 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Możliwe, że przeglądarka odwołała się do swojej pamięci podręcznej (cache) i wyświetliła to, co miałeś zapisane wcześniej. Wyczyść pamieć podręczną (cache) - Ctrl+Shift+Delete i spróbuj ponownie. Ewentualnie Ctrl+F5 lub Ctrl+R.
komentarz 4 sierpnia 2017 przez pablop76 VIP (123,120 p.)

Witam. border-box zawiera dopełnienia i obramowanie ale nie margines.

komentarz 4 sierpnia 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Gdyby zawierał marginesy, to byłby bez sensu :P
komentarz 4 sierpnia 2017 przez Ghost11 Początkujący (280 p.)
Pamięć wyczyszczona i nic się nie zmieniło.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
pytanie zadane 17 września 2018 w HTML i CSS przez ajzyn Użytkownik (510 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 295 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2017 w JavaScript przez Andrzej Czarny Użytkownik (720 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 386 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...