• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ile mogę dołożyć pamięci RAM?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
50,219 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2015 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Hej, chciałbym dołożyć pamięć Ram do mojego PC tylko nie wiem ile mogę jej dołozyć. Mam już 4Gb i chciałbym dołożyć jeszcze ze 4 Gb. 

Wpisałem w CMD systeminfo i wyskoczyło mi o takie coś

Jeśli dobrze zrozumiałem te dane, to znaczy, że mogę poszerzyć pamięć Ram jeszcze o 4 Gb, ale jak bym chciał poszeżyć o 8Gb ram to karta główna nie przyjęłaby kostki ram? Czy mógłby ktoś mi to wytłumaczyć? 

5 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
wybrane 6 czerwca 2015 przez Paweł123
 
Najlepsza
Żeby mieć więcej niż 3,xxx GB RAMu musisz mieć system 64-bitowy. A wtedy możesz już dokładać tyle RAMu ile tylko się zmieści w Twojej płycie głównej. Nie ma ograniczeń. Musisz zobaczyć, czy na płycie głównej masz wolne gniazdo na pamięć RAM. Jeśli tak - to możesz wsadzić tam kostkę. Dobrze by było, żeby pracowała z taką samą częstotliwością i miała taki rozmiar, jaki ma już aktualnie włożona. Najlepiej, żeby to była dokładna kopia karty, którą posiadasz.
komentarz 6 czerwca 2015 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Wow :D Profesjonalista

Dziękuje Ci za pomoc, również dziękuje innym za pomoc :)
komentarz 9 lipca 2015 przez Hepita Nowicjusz (140 p.)
Nie dokładnie 3,xxx GB, tylko 4 GB. Z tym, że to jest całkowita pamięć w komputerze, wliczając w to pamięć karty graficznej.
+3 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Pobierz CPU-Z, następnie Mainboard. Tam pokaże ci się model twojej płyty głównej i wtedy się dowiemy ile RAM'u można dołożyć.
+2 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Podaj nazwę płyty głównej to powiemy :). Nie wiem czy z tego raportu z cmd można to wywnioskować. No i jaki masz system. Starsze od xp mają spore ograniczenia ram-u. Uważam jednak że 8 Gb obsłuży każda szanująca się płyta w dzisiejszych czasach.
komentarz 6 czerwca 2015 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
NO właśnie nie wiem jaką mam płyte główną :(
+1 głos
odpowiedź 6 czerwca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Niekoniecznie. Takie same kości dają efekt w strukturach takich jak dual-channel. Zasadniczo wystarczy zgodność generacji (jak ddr3, to  dokładamy ddr3). Plus ilość ramu jest ograniczana nie tylko przez system ale także przez płytę główną. Na dzień dzisiejszy większość płyt obsługuje 32Gb ramu, co oznacza że można łatwo przecholować.

Model płyty głównej można sprawdzić w mój komputer -> właściwości  , a jak nie zadziała to programem takim jak everest (przy okazji można ogarnąć jakie kości ramu już w naszym blaszaku urzędują).
komentarz 30 marca 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Można też ściągnąć pokrywę z kompa i przeczytać.Na płycie głównej powinien być wydrukowany producent,model i wersja.wchodzisz na stronę producenta płyty wpisujesz model płyty i wszystko.Dowiesz się ile max RAM-u obsłuży oraz inne przydatne informacje.Np.nowszy BIOS.Wpisuję Jako uzupełnienie powyższej porady.
0 głosów
odpowiedź 26 października 2017 przez OskBox Obywatel (1,060 p.)
na opakowaniu od płyty głównej, albo na stronie przez którą ją kupowałeś powinno pisać ile GB maksymalnie obsłuży...

może to być 16, 32 albo nawet 64GB. Bardziej stawiałbym na 32, 64GB oczywiście jeżeli jest to system 64-bit.

W przypadku systemu 32-bit maksymalną ilością jest 3GB
komentarz 26 października 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)
Lubisz wykopywać skamienieliny? Zostań archeologiem!
komentarz 26 października 2017 przez OskBox Obywatel (1,060 p.)
sorry, informatyka bardziej mnie pasjonuje :P

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,216 wizyt
+3 głosów
1 odpowiedź 1,607 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez ninjazz Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 3,253 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Poster Nowicjusz (230 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...