• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jquery i js czemu to nie dziala?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
330 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2017 w JavaScript przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)

Siema, o co chodzi, czemu to nei chce zadzialac?

$(document).ready(function(){
   $('button[name=newsR]').click(function(){
      document.getElementsByName('inne').style.display = "none"; 
   });
});

 

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 3 sierpnia 2017 przez Vorex444
 
Najlepsza

Spróbuj:

document.getElementsByName('inne')[0].style.display = "none"; 

jeśli chcesz zmienić tylko jeden (pierwszy) element inne, albo przeiterować po tablicy, bo getElementsByName zwraca tablicę referencji, a nie jedną!

Ewentualnie:

document.querySelectorAll('inne').forEach( (elem) => {
    elem.style.display = "none"; 
});

 

komentarz 3 sierpnia 2017 przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
chce aby po kliknieciu w button wiadomosci został tylko div wiadomosci, a inne poznikały

https://codepen.io/anon/pen/zdKmea?editors=1100

nie chce uzywac tego [liczba] jak wyzej pisalem
komentarz 3 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
szczerze mówiąc to troszkę źle wg mnie zabrałeś się do tego pobierania referencji i html, ale wieczorkiem postaram się na chwilę usiąść i dać Ci moją propozycję rozwiązania tego co piszesz (teraz nie mam czasu na przeróbki kodu).

Pozdrawiam
komentarz 3 sierpnia 2017 przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
ok dzięki, równiez pozdrawiam
komentarz 3 sierpnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
O coś takiego chodzi?

https://jsfiddle.net/drogimex/g48frmtj/

Z tymże ten kod jest powidziałbym (i to bardzo delikatnie): "taki se"... :)

Po pierwsze zdarzenia przypinane są do każdego przycisku - można tu pomyśleć o event delegation. Po drugie zoptymalizować to ciągłe przechodzenie metodą forEach po elementach.

Celowo jednak zrobiłem w ten sposób, żebyś miał jakiś kod do nauki optymalizacji i do poprawienia :) To że kod działa to jeszcze nie oznacza, że jest dobry. No i nie ma tu JQuery bo niezbyt lubię tę bibliotekę i bardzo rzadko z niej korzystam, a nie chce mi się przypominać jej dla pojedynczych prostych zadanek. Znając jQuery powinieneś móc sobie to w razie czego łatwo przerobić.

Generalnie kod zawsze staraj się pisać "rozwojowo", to znaczy nie zakładaj, że zawsze będziesz miał tylko takie pozycje menu itp. W moim przykładzie dodanie nowego buttona wymusza jedynie dodanie w odpowiednim infoElement klasy o nazwie takiej samej jak artybut name buttona i wszystko będzie grało (choć można to lepiej zrobić, ale to już zadanie dla Ciebie jeśli będziesz chciał się poduczyć JS:).

I jeszcze jedno... przyciski pobrałem jako elementy button... celowo, żeby wskazać że jest to błąd (który czasami widuję w kodzie), bo co jeśli za chwilę na stronce będzie inny przycisk? :) Podsumowując, mój kod może i robi to co chciałeś, ale jego dopracowanie pozostawiam już Tobie :) (a jest nad czym pracować...)

Pozdrawiam
komentarz 3 sierpnia 2017 przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
Dziekuje serdecznie! Czekałem i sie nie zawiodlem, pozdrawiam!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 276 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2017 w JavaScript przez ElBajcyko Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 345 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2018 w JavaScript przez Mebya Użytkownik (700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2017 w JavaScript przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...