• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Organizacja pracy zespołu programistów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
334 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez RedMartin Użytkownik (640 p.)
Cześć,

rozpoczynam razem z dwójką znajomych tworzyć swój pierwszy projekt dużych gabarytów. Chodzi o zaawansowaną aplikację webową opartą o system MVC. Moje pytanie jest następujące. Jak synchronizować kod miedzy poszczególnymi osobami? Słyszałem o Azur, jednak po miesiącu próbnym jest to rozwiązanie płatne. Czy są jakieś darmowe zamienniki? (Korzystamy z Visual Studio. Z góry dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
wybrane 30 września 2017 przez RedMartin
 
Najlepsza
To, że aplikacja jest MVC nie świadczy o jej wielkości ani stopniu zaawansowania. Ja aktualnie pracuję nad projektem który do analizy tekstu wykorzystuje pythona do Natural Language Processing, do wizualizacji danych będzie wykorzystywać R Studio lub jakieś Hadoopy z jego stackiem (tu jeszcze nie wybrałem) a całość zepnie PHPowe API jako brama która z jednej strony będzie trzymać dane a z drugiej strony pozwoli na stworzenie wtyczki do Chrome na przykład.

I mimo wykorzystania w projekcie kilku algorytmów genetycznych i machine learning w ogóle nie śmiem uważać tego za projekt "dużych gabarytów" bo w pracy mam projekty wielkością przewyższające to co chcę zrobić co najmniej kilkukrotnie.

Przejdźmy do Ciebie. Mówisz o dużym projekcie, który zrzesza kilka ludzi. Nie znasz, z tego co można wywnioskować Gita i Bitbucketa. Bitbucket jest dużo lepszy do domowych projektów i jeśli nie jest to zespół podzielony na podzespoły ze swoimi SCRUM Masterami ;) to zainteresuj się raczej Bitbucketem.

Druga sprawa - zainwestujcie swój czas w ogarnięcie systemu trackowania czasu i tasków. Tego jest w ciul. Najpopularniejsze to: Jira, Youtrack, Acunote.

Poza tym poczytajcie sobie o Planning pokerze na przykład i zasadach wycen swoich tasków - to się przyda do szacowania, jak duże są taski i ile osób będzie przy nich siedzieć.

Przy okazji - Visual Studio ma niesamowicie niewygodną obsługę Gita, więc jeśli nie potraficie obsłużyć go w konsoli, ściągnijcie sobie na przykład GitKrakena :) od razu zainteresujcie się Git Gitflow. Przyda się to później do wersjonowania.

Możecie też poczytać o tym jak w zmyślny sposób wykorzystać tagi Gita do oznaczania wersji, to się przyda później do budowania aplikacji i jej deployu.
+6 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Jak synchronizować kod miedzy poszczególnymi osobami? 

git. Na prawdę bierzesz się za pracę zespołową bez systemu kontroli wersji? 

+3 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Git/GitHub
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Polecam TFS, do pięciu osób za free.

M.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 453 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 172 wizyt
–20 głosów
1 odpowiedź 1,484 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...