• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Organizacja pracy zespołu programistów

0 głosów
251 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez RedMartin Użytkownik (640 p.)
Cześć,

rozpoczynam razem z dwójką znajomych tworzyć swój pierwszy projekt dużych gabarytów. Chodzi o zaawansowaną aplikację webową opartą o system MVC. Moje pytanie jest następujące. Jak synchronizować kod miedzy poszczególnymi osobami? Słyszałem o Azur, jednak po miesiącu próbnym jest to rozwiązanie płatne. Czy są jakieś darmowe zamienniki? (Korzystamy z Visual Studio. Z góry dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2017 przez event15 Szeryf (94,730 p.)
wybrane 30 września 2017 przez RedMartin

Najlepsza
To, że aplikacja jest MVC nie świadczy o jej wielkości ani stopniu zaawansowania. Ja aktualnie pracuję nad projektem który do analizy tekstu wykorzystuje pythona do Natural Language Processing, do wizualizacji danych będzie wykorzystywać R Studio lub jakieś Hadoopy z jego stackiem (tu jeszcze nie wybrałem) a całość zepnie PHPowe API jako brama która z jednej strony będzie trzymać dane a z drugiej strony pozwoli na stworzenie wtyczki do Chrome na przykład.

I mimo wykorzystania w projekcie kilku algorytmów genetycznych i machine learning w ogóle nie śmiem uważać tego za projekt "dużych gabarytów" bo w pracy mam projekty wielkością przewyższające to co chcę zrobić co najmniej kilkukrotnie.

Przejdźmy do Ciebie. Mówisz o dużym projekcie, który zrzesza kilka ludzi. Nie znasz, z tego co można wywnioskować Gita i Bitbucketa. Bitbucket jest dużo lepszy do domowych projektów i jeśli nie jest to zespół podzielony na podzespoły ze swoimi SCRUM Masterami ;) to zainteresuj się raczej Bitbucketem.

Druga sprawa - zainwestujcie swój czas w ogarnięcie systemu trackowania czasu i tasków. Tego jest w ciul. Najpopularniejsze to: Jira, Youtrack, Acunote.

Poza tym poczytajcie sobie o Planning pokerze na przykład i zasadach wycen swoich tasków - to się przyda do szacowania, jak duże są taski i ile osób będzie przy nich siedzieć.

Przy okazji - Visual Studio ma niesamowicie niewygodną obsługę Gita, więc jeśli nie potraficie obsłużyć go w konsoli, ściągnijcie sobie na przykład GitKrakena :) od razu zainteresujcie się Git Gitflow. Przyda się to później do wersjonowania.

Możecie też poczytać o tym jak w zmyślny sposób wykorzystać tagi Gita do oznaczania wersji, to się przyda później do budowania aplikacji i jej deployu.
+7 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez Ehlert Mędrzec (164,560 p.)

Jak synchronizować kod miedzy poszczególnymi osobami? 

git. Na prawdę bierzesz się za pracę zespołową bez systemu kontroli wersji? 

+4 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez Milesq Pasjonat (15,140 p.)
Git/GitHub
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (25,120 p.)

Polecam TFS, do pięciu osób za free.

M.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 320 wizyt
–18 głosów
1 odpowiedź 640 wizyt
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

64,021 zapytań

110,396 odpowiedzi

231,161 komentarzy

47,800 pasjonatów

Przeglądających: 188
Pasjonatów: 3 Gości: 185

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...