• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony, portfolio

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
728 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2017 w Nasze projekty przez Damian Wiśniewski Początkujący (250 p.)
zmienione kategorie 1 sierpnia 2017 przez HaKIM

Hej, proszę o ocenę strony napisanej za pomocą Laravel i w więszkości jQuery.

http://getcleancode.com

Pozdrawiam

komentarz 1 sierpnia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
na webie sie nie znam, ale z wygladu mi sie podoba
komentarz 1 sierpnia 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Nie wstawiałeś już tego czy coś, bo widziałem niedawno tą stronke?
Ogólnie jest bardzo ładna. Tylko strona Oferta mi się nie podoba. Może jest zbyt banalna w porównaniu do reszty. Może zdjęcie w tle zbyt 'stockowe'..
komentarz 1 sierpnia 2017 przez Damian Wiśniewski Początkujący (250 p.)
Tak ale nie tutaj
1
komentarz 1 sierpnia 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Ah, już wiem. Na grupie JavaDevMatt widziałem :P
komentarz 1 sierpnia 2017 przez Dzordzu Użytkownik (900 p.)
Napis powinien się szybciej pojawiać.
Dcozśweianideczenie, Zoawaanngiaeżowanie, Kwrneoaśćtywność xD
Poza tym dobra :)

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)
wybrane 1 sierpnia 2017 przez Damian Wiśniewski
 
Najlepsza

Strona jest ogólnie ładna, a przynajmniej top, ale miałbym kilka uwag kosmetycznych (może trochę czepianie się, ale zawsze detale decydują):

1. Przy ładowaniu jest niebieski loader, poza nim w tym kolorze nie ma znaczących elementów - warto dać w pomarańczu strony.

2.Trzęsie napisami w menu na hoverze - fajnie wyeliminować, żeby jedynym efektem była zmiana tła, bez "szumów" tekstów.

3. Jak ktoś już wspomniał - literki trochę za długo się wczytują ("wskakują") - taki efekt fajnie by wyglądał np. tylko do napisu "GetCleanCode ", a pozostałe wyrazy wczytywały się całe. Doda to dynamiki i nie znudzi użytkownika.

4. Sekcja "o nas" - ciekawy pomysł, jednak tło jest trochę rozpraszające - okulary, filiżanka i dość wyraźna faktura drewna na biurku rozpraszają mnie (do tego dochodzą ikonki klucza, ptaszków i wycinków koła nad nagłówkami). Ciężko znaleźć dobrą grafikę, ale można w międzyczasie czegoś mniej agresywnego poszukać.

5. Oferta - coś mi tutaj nie pasuje - nie wiem czy taki mocny shadow na ramce, czy dobór kolorów.. tutaj już kwestia gustów, ale zawsze staram się dawać cienie w rgba - tutaj IMHO zamiast #ff9800 lepiej wygląda np. rgba(255,152,0, 0.7)

6.Realizacje - nie ma nic szczególnego jeśli chodzi o prezentację tej treści, ale tak bez wodotrysków jest przejrzyście, dałbym większe odstępy między grafikami. (samych projektów realizacji nie oglądałem).

7.Sekcja z polami kontaktowymi ma zaokrąglone wierzchołki, a nigdzie indziej na stronie nie ma zaokrągleń - ewidentnie to tutaj nie pasuje, dać bez radiusa ;) Dodatkowo linki (telefon, mail) oraz button "wyślij" nie mają hoverów. Niebieska poświata na zdjęciu w tle wygląda kijowo - ale rozumiem, że kwestia takiej znalezionej grafiki.

 

RWD

1. Na rozdzielczości telefonów menu jest strasznie małe.

2 W sekcji "o nas" biały tekst nachodzi na białą klawiaturę - prawie cały ostatni akapit, czyli "kreatywność". Na mobilce najlepiej dać samo "deskowane" tło bez dodatków.

3. Realizacje można ułożyć tak, żeby się lepiej komponowały - są zbite na środku ekranu - można po 2 w rzędzie.

4. Kontakt meega malutki

 

 

Ale ogólnie pomysł dobry i wykonanie też spoko, trzymaj tak dalej i się rozwijaj!

 

 

0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez jvrekk Użytkownik (970 p.)

Nie jestem jakimś specem ale mogę się co nie co wypowiedzieć. Generalnie przyjemna, szybko się z niej korzysta. Jednak strona z ofertą tak jak ktoś już wspomniał jest trochę uboga i nie pasuje do reszty strony.

Od strony mobilnej jest problem z ucinaniem tekstu i pewnym przeskokiem w zakładce O nas. Zakładka realizacje na telefonie wypada słabo (nie mobilnie) dużo czarnego tła i kilka małych niewyraźnych na środku zdjęc projektów, po tapnieciu na któryś z nich zdjecie owszem powieksza sie tak jak powinno, ale pod obrazkiem jest znowu dużo czarnego pustego pola. Ogolnie to chyba strona nie była przystosowywana pod telefony rozumiem? (no chyba ze to kwestia mojego smartphona).

Doczepić się jeszcze moge użycia gotowego kodu na stronie powitalnej (chodzi o te cząsteczki w tle) nie wiem czy używanie takich gotowych kodów jest dobre czy złe jednak mnie w szkole mocno krytykowali o takie rzeczy.

Podsumowując jestem bardzo doczepliwy :D strona wypada fajnie ale wymaga dopracowania. 

0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
Fajny dynamiczny wygląd, chociaż mnie nie przypadło do gustu przewijanie się strony na sam dół w przypadku gdy jestem na samej górze i użyje scrolla w górę i podobny efekt na samym dole.

Przyklejane menu trochę ucina nagłówek <h2> kontaktu (przy mojej rozdzielczości 1366/768).

W formularzu textarea ma zły id, niepasujący do label (literówka).
0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)

Co prawda nie zagłębiałem się jakoś specjalnie w kod, ale parę rzeczy rzuciło mi się w oczy. 

  • Puste divy na początku strony.
  • Brak znaczników HTML5.
  • Raz używasz do ikon znaczników span, raz i. Zmień wszystko na spany + aria.
  • Pomiędzy sekcjami jakieś fragmenty kodu JS, wrzuć wszystkie skrypty przed zamykający tag body.
  • Na samym końcu masz także style CSS wsadzone w kod + stylizowanie po atrybutach style, bez sensu. 
  • Brak altów przy img.
  • Złe id sekcji, powinny one coś mówić na temat zawartości, np. "kontakt" (jeśli strona jest po polsku, id sekcji muszą być również po polsku).
  • Zła hierarchia nagłówków, od h1 przechodzisz od razu do h4.
  • type="text/css" są już zbędne, ale to taki szczegół.
  • Strona korzysta z ciasteczek, a brak o tym komunikatu.
  • Słaba responsywność.
  • Masa jakichś ostrzeżeń w konsoli, ale nie zagłębiam się już w to.
  • Brak walidacji formularza? Wysłałem pustą wiadomość.

Ogólnie strona całkiem ładna, podoba mi się, chociaż rzeczywiście, sekcja z ofertą dość uboga. Jedynie zastanawiam się, na co tu Laravel do wizytówki one-page, skoro tu prawie nie ma back-endu, no chyba, że jedynie do formularza, który swoją drogą chyba nie działa do końca jak powinien.

0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,880 p.)
Pod "O nas" przy mojej rozdzielczosci (1920x1080) wyjustowany tekst jest za bardzo rozjechany. Poza tym propsuje. Z ciekawosci, jak zrobiles ten efekt na homie? Ten z kreskami/ksztaltami latajacymi

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 447 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2019 w Nasze projekty przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 428 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 586 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2019 w Nasze projekty przez MasterOf Nowicjusz (200 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...