• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szablon PSD a kodowanie w bootstrapie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
816 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2017 w HTML i CSS przez Venglas Obywatel (1,160 p.)

Witam.

Chciałbym stworzyć projekt, a właściwie własne portfolio oparte na frameworku bootsrap.

Jednak przed rozpoczęciem chciałbym dowiedzieć się paru rzeczy, żeby potem podczas realizowania projektu nie mieć niepotrzebnych przystanków na poszukiwanie odpowiedzi na napotkane problemy.

Jeśli mam pobrany, darmowy szablon psd i chciałbym wykonać go tak aby był responsywny za pomocą bootstrapa, ale w skali 1:1. Już tłumaczę:

  • chodzi mi o to aby rozmieszczenie elementów na stronie i ich wielkość była identyczna jak w psd, jak to zrobić skoro mam korzystać z klas takich jak col-md-* itd. ?
  • Kolejna spawa, mieszanie bootsrapa z media queries to dopuszczalna praktyka? 
  • W jaki sposób mam ustalać odległości między poszczególnymi elementami na stronie, skoro korzystam z bootstrapa? Przecież offseting nie jest dokładny jak określenie w px.
  • W jaki sposób skalować elementy? np. mamy element, który na psd ma wymiary 200x350 a ja chciałbym aby ten sam element dla col-sm-* miał mniejsze rozmiary np. 150x200

 

Zapewne pojawi się jeszcze sporo pytań po drodze i będę się starał je umieszczać tutaj. Więc chętnych do pomocy zachęcam do obserwowania tematu. 

Pozdrawiam :D

komentarz 31 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie lepiej zamiast Bootstrapa napisać szablon od zera w CSS Flexbox, albo w CSS Grid? Minimalizm, krótki kod. Po drugie, czy chcesz aby twoja strona portfolio rzucała się w oczy, że jest napisana w Bootstrapie? Kolejna strona na Bootstrapie? Ehhh... Są lepsze, lżejsze frameworki CSS oferujące np. samą obsługę grid. Albo ten strasznie lekki mikroframework https://purecss.io/

komentarz 1 sierpnia 2017 przez Venglas Obywatel (1,160 p.)
Chodzi mi o to, że już uczyłem się bootstrapa i chciałbym na nim wykonać 1 portfolio.
Poza tym mam pomysł na to żeby wykonać portfolio na podstawie BS a nstępnie to samo wykonac za pomoca innych technologi, dzieki czemu bedzie pokazane, że nie tylko bootsrap jest w moim skillsecie, chce zrobic na BS i media queries osobno + jakis inny framework

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Bootstrap to tylko szkielet strony, który dopasowujesz do swoich potrzeb.

Możesz stosować własne modyfikatory, lepiej jest nie ruszać podstawowych klas BS. Mieszanie BS z media queries jest normalne.Odległości między elementami w RWD to sprawa względna, na innej rozdzielczości będą wyglądały inaczej.

Skalowanie - na przykład przez media queries.
komentarz 1 sierpnia 2017 przez Venglas Obywatel (1,160 p.)
hmm, odległosci pomiędzy elementami w MediaQ. jak to zrobić? (prosilbym bardzo o prosty przykład)

skalowanie MediaQ., w jaki sposób to wykonać?
0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez Venglas Obywatel (1,160 p.)
KOLEJNE PYTANIE.

Mam już wybrany szablon psd, w jaki sposób rozmieszac elementy w kodzie, aby wygladały tak jak w projekcie graficznym?
Chodzi mi tutaj o odległości np. od góry strony, lewej strony czy prawej?
0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
A po co już chcesz robić portfolio?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 288 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2019 w HTML i CSS przez puux Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 355 wizyt
pytanie zadane 22 września 2018 w HTML i CSS przez ctx2 Początkujący (410 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 529 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2018 w HTML i CSS przez matoung Początkujący (430 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...