• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena stronki + problem z funkcją mail

Object Storage Arubacloud
0 głosów
285 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2017 w PHP przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)

Dobry szefostwo.

Napisałem stronkę i jak chcecie się śmiać to śmiało :P
>> O tu jest stronka <<

Tylko przy okazji chciałem przetestować funkcję @mail, i... no ni chu chu nie działa. Jakby ktoś mógł spojrzeć i mnie kopnąć w głowę. Co robię źle?

>> A tu moje wypociny odnośnie @mail <<
 

komentarz 31 lipca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Co do mail to mało nagłówków, może to jest problem. Ogólnie mail jest problematyczne, lepiej używać PHPMailer albo SwiftMailer i wysyłać przez SMTP. Jeśli jednak już musisz mail to przykład z samego dołu tej strony kiedyś u mnie działał: https://pl.wikibooks.org/wiki/PHP/Wysy%C5%82anie_e-maili#Przyk.C5.82ady

PS nie korzystaj z @, to tylko ukrywa błędy, czyli przeszkadza w szukaniu problemów
komentarz 1 sierpnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Tak, o tej bibliotece. Na ile ten artykuł jest aktualny nie wiem, sprawdzaj z dokumentacją.
komentarz 1 sierpnia 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Dzięki szefie, popróbuję.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2017 przez Arek_wawa Nowicjusz (200 p.)
Hmm

Nie podoba mi się szata graficzna, to kręcące logo mnie irytuje, dłuższe teksty wycentrowane zamiast wyjustowane wyglądają imho słabo, moim zdaniem trochę za dużo tych cytatów, treści na stronie brak (ale rozumiem że to raczej dla przetrenowania projekt?), strona kontakt nie działa.
komentarz 31 lipca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
To kręcące się logo jest anagramem i między innymi dlatego się kręci.
Jak dla mnie wyjustowany tekst jest słaby, ponieważ te przerwy między wyrazami wyglądają nienaturalnie, dlatego nie używam tego w tekście, który jest jedynym elementem na środku strony.
Co do strony kontakt, to jakbyś przeczytał, co napisałem w poście, to dowiedziałbyś się, dlaczego nie działa, i próbuję to zrobić, no i tak jest to trening, ponieważ się uczę.
0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez Sherry Nowicjusz (240 p.)
Zgadzam się co do tego, że kręcące się logo jest irytujące. Poza tym według mnie, te cienie nie są zbyt ładne, są zbyt duże, ogólnie strona wydaje się być trochę "rozlazła", wszystko jest za wielkie. Aha, i usuń te kropki w menu, albo zmień im kolor, bo nie pasują.
komentarz 1 sierpnia 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Co masz na myśli pisząc rozlazła?
W jaki sposób usunąć te kropki?
komentarz 1 sierpnia 2017 przez Sherry Nowicjusz (240 p.)
Rozlazłe, wszystko się tak "rozlewa po ekranie". Po prostu jest zbyt duże. :) Myślę, że lepiej by było gdybyś zmniejszył wielkość poszczególnych elementów takich jak logo i ogólnie czcionki, a dodał zamiast tego trochę white space.

Kropki możesz usunąć nadając styl "list-style-type: none" dla ul w której umieściłeś linki.
komentarz 1 sierpnia 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Na FHD nie wygląda na za duże, nie patrzyłem na innej rozdzielczości.

I dzięki.

Podobne pytania

+3 głosów
6 odpowiedzi 574 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2020 w HTML i CSS przez an0nymous123 Początkujący (280 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 258 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2016 w Nasze projekty przez niezalogowany
+4 głosów
9 odpowiedzi 490 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2015 w Nasze projekty przez niezalogowany

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...