• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nagrywanie na YouTube

Object Storage Arubacloud
0 głosów
408 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ferrow Początkujący (360 p.)
Witam! Czy mogę nagrać płatnym programem np.Bandicam w okresie próbnym filmik i wstawic go na YouTube nawet jesli MOŻE potem będę na tym zarabiał?

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 31 lipca 2017 przez PoetaKodu Stary wyjadacz (10,990 p.)

To zależy od licencji, nie wiem dokładnie jaką licencję ma Bandicam ale prawdopodobnie zostawia on znak wodny (watermark) z napisem np. "Recorded with Bandicam", który widać przez cały film. To co Ci mogę na pewno powiedzieć to żebyś używał OBSa (Open Broadcaster Software) lub ShadowPlaya (jeśli masz kartę graficzną z serii nVidia 600 lub wyższą). Obydwa te programy są darmowe, możesz zarabiać na udostępnianych filmach na Youtube a do tego są bardzo szybkie, jeśli je poprawnie skonfigurujesz to nie zabiorą prawie w ogóle FPS. Wiele nawet topowych YouTuberów używa albo OBS albo ShadowPlay a streamerzy przeważnie OBSa - możesz tam sobie konfigurować sceny, dodawać tekst i to na żywo.
Innym rozwiązaniem, lepszym ale drogim jest kupienie zewnętrznego przechwytywacza zawartości ekranu, którego łączy się z kartą graficzną - przez to masz prawie zerowe spadki FPS i zawsze płynny obraz, zależny tylko od wydajności Twojego komputera. 
Tutaj link do OBSa:
https://obsproject.com/

A tutaj przykładowy film jak go używać:
https://www.youtube.com/watch?v=TI4E47f3cwg

komentarz 31 lipca 2017 przez Ferrow Początkujący (360 p.)
Wlasnie chcialem uzywac obs ale zauwazylem ze z mikrofonem jest problem bo mam tak ze na poczatku mnie slychac a potem z tym samym tonem glosu juz stopniowo przestaje mnie slychac. Albo w ogóle mnie nie slychac a ustawienia sa identyczne jak przedtem. Myslalem ze moze sprobowalbym na jakims innym programie. Mam GTX 750 Ti czyli bedzie dzialac shadow play?
komentarz 31 lipca 2017 przez PoetaKodu Stary wyjadacz (10,990 p.)
Tak, shadow play będzie działać. Co do nagrywania głosu - jeśli nie chcesz streamować to możesz nagrać głos programem Audacity - też jest darmowy i bardzo powszechnie używany. Potem możesz sobie zredukować szumy, podbić bassy i dużo lepiej będzie się wtedy to oglądało. Wiele osób właśnie robi tak, że nagrywa głos oddzielnie - nawet w którymś z odcinków PewDiePie z rok temu widziałem, że używa Audacity. Jeśli się już zdecydujesz go używać to od razu ściągnij sobie plugin do eksportu plików do formatu mp3 bo znacznie zmniejszy rozmiar audio.
komentarz 31 lipca 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

@PoetaKodu nic dodać, nic ująć :D

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 408 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2018 w Offtop przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 260 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 630 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...