• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Generowanie XML za pomocą Javy - Android

Object Storage Arubacloud
+1 głos
215 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2017 w Java przez Spektral Początkujący (410 p.)
Witajcie!
Piszę aplikację mobilną i napotkałem problem. Mam w bazie danych na serwerze przedmioty. Chciałbym nazwę każdego z nich wyświetlić w polu TextView. Ponieważ liczba przedmiotów jest zmienna, nie mogę stworzyć "sztywnego" layoutu z określoną liczbą pól TextView.

W Google znalazłem tylko dwa wątki na stackoverflow.com, ale nie rozjaśniły mi one nic.
Czy ma ktoś jakieś materiały na ten temat lub znalazłby chwilę na objaśnienie mi jakby można było się do tego zabrać. W głowie mam tylko pomysł z generowaniem plików XML, analogicznie jak pliki TXT, a nie wydaje mi się żeby to było dobry sposób. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Pozdrawiam :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
wybrane 31 lipca 2017 przez Spektral
 
Najlepsza

Możesz tworzyć nowe TextView i dodawać do np LinearLayout

TextView txv = new TextView(context);
txv.setText("twoj tekst lub zmienna string");
linearLayout.addView(txv);

jeśli dodajesz więcej textview to nie zapomnij zmieniać id.

Wyświetlanie wielu danych jednak najlepiej zrobić za pomocą ListView.

komentarz 31 lipca 2017 przez Spektral Początkujący (410 p.)
Dziękuje. Mam jeszcze pytanie, jak zmienić np. rozmiar czcionki, dodać kolor tła TextView?
2
komentarz 31 lipca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Metodami settextsize i setbackground

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 258 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2021 w Inne języki przez MateuszSikorski Obywatel (1,070 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 181 wizyt
pytanie zadane 25 października 2019 w Android, Swift, Symbian przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 591 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2017 w Inne języki przez Spektral Początkujący (410 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...