• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Mam pomysł od dawna założyć sklep internetowy Ale nie wiem co wybrać.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,738 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2017 w Offtop przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
zamknięte 21 lutego 2021 przez ScriptyChris
Nie wiem jaki wybrać sklep gotowy?

1. home.pl https://home.pl/sklepy-internetowe + ssl + domena .pl albo .com 3k-4k 2lata

2. shooper https://www.shoper.pl/?gclid=CI-i_sijs9UCFRVeGQodOUsIYQ

3. sky-shop  https://sky-shop.pl/  do 300-400k 2lata

Ile kosztuje postawienie od nowa sklepu grafiki,integracje,płatnośći,panel do obsługi zamówień

Może ma ktoś inne propozycje gotowców?
komentarz zamknięcia: Stary temat, przyciąga SPAM.

5 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 31 lipca 2017 przez maciek_772 Nowicjusz (240 p.)

home i shoper to jedno i to samo rozwiązanie - bez znaczenia, które wybierzesz oba będą miały podobną funkcojnalność. to dobre skrypty ale na początek zabawy z handlem w internecie. jeśli chcesz czegos lepszego, radziłbym popatrzec w kierunku tych dwóch:

iai-shop albo redcart - oba maja większą ilosc funkcjonalnosci niż shoper czy home, a dzięki temu "starczą" ci na dłużej". potestuj, posprawdzaj i wybierz to, które tobie osobiscie najlepiej leży i z którym najlepiej ci sie pracuje, bo to ty bedziesz przez najblizsze miesiace codziennie sie tam logował, a jak cos będzie nie tak, bo będziesz sie wkrzurzać hehehe

powodzenia w testach!! devil

 

 

+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Cześć, może lepiej wybrać open source. Nic Cię to nie kosztuje ;) 

Prestashop

Magento

Opencart

Woocommerce

 

komentarz 31 lipca 2017 przez pablop76 VIP (123,060 p.)
Robiłem kiedyś sklep na Joomla + VirtueMart, ostanio katalog produktów Joomla + Jomshop.

Może coś  z tego.
0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Jeżeli chcesz to chętnie przygotuję indywidualny projekt graficzny + kodowanie w cenie ok. 400 zł :D Co do tych gotowców to musisz się liczyć, że są one dosyć ograniczone co do twoich preferencji, ale z tego co słyszałem shoper ma dosyć ciekawą ofertę.
komentarz 31 lipca 2017 przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)

nie chcę podważać Twoich kompetencji ani stawek godzinnych, ale wiele ze sklepu w cenie 400 zł (w tym projekt graficzny!!) nie da się uzyskać - sklep to nie tylko strona główna, ale też karta towaru, lista produktów, koszyk i wiele innych podstron

chyba że się mylę i w takiej cenie możesz przygotować ciekawy projekt indywidualny (nie kopię innego)

PS zabrzmiało mi to jak ogłoszenie - zrobię logo za 30 zł ;)

komentarz 31 lipca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Niby jest to niska cena, ale w erze woocommerce i innych prestashopów i magentów płacisz tak na prawdę tylko za szablon (wygląd) i personalizacji sklepów które w większości sprowadzają się do modyfikacji kilku linijek kodu :)
1
komentarz 31 lipca 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
tu są moje prace: http://artani.org/user/BolekART

źle to sprecyzowałem- chodziło mi o wykonanie projektu graficznego + kodowanie do CSS3+HTML, na backend się nie piszę, bo nie jestem na tyle specjalistą w tej dziedzinie(a wiadomo że sklep z dziurawymi skryptami to słaby sklep).

Kolega z którym blisko współpracuje jest w tej kwestii dobrym fachowcom, a więc myśle że wymiescilby się w kwocie 300.

Jesteśmy też jescze uczniami- ja robię juz grafikę od 12 roki życia i kodowanie od dwóch lat (obecnie mam 18), dlatego w wakacje warto uzupełnić własne portfolio ;)
komentarz 31 lipca 2017 przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)
@ForeverFriendzone

Projekty masz naprawdę na fajnym poziomie, ale teraz rozumiem skąd taka niska kwota: wiek + że projekty do portfolio.

Oczywiście rozumiem, że chodziło tylko o front-end i w sumie licząc tą głodową stawkę 50zł/h to wyszłoby 8h na rysowanie oraz kodowanie i na stronę główną by starczyło + tylko podkolorowanie podstron. Na pełny indywidualny front-end w 8h raczej mowy nie ma.

Mimo wszystko uważam, że mógłbyś się wyżej cenić ;) (chociaż zaraz zniszczy mnie połowa potencjalnych klientów chcących niższe stawki)
komentarz 31 lipca 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Jeżeli oferujesz więcej, to chętnie przyjmę propozycję ;) W tej chwili jestem w trzeciej klasie liceum, z zamiłowaniem tworzę strony od 6 lat i chciałbym robić to przez resztę życia. Pracodawcy patrzą na takie rzeczy, gdyż studenci informatyki w większości okazują się być zieloni w tym co robią- dlatego też jest to dodatkowy atut na rozmowę kwalifikacyjną :D
1
komentarz 31 lipca 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
ForeverFriendzone, puknij się w głupi czerep. Przede wszystkim naruszasz zasady uczciwej konkurencji oferując taką cenę za wykonanie sklepu internetowego.

Po drugie, na miejscu nabywcy zawarłbym w umowie, że każda sytuacja która narazi mnie na koszty była obciążeniem Twojego rachunku - w końcu wykonując zlecenie, powinieneś być supportem w trudnych chwilach. Nie daj Boże, niech sklep zmuli mi na 10 minut, gdy będę mieć 10 000 klientów w tym czasie - stracę, dajmy na to, 500 000zł i cieszę się, że jesteś w stanie zrekompensować mi taką stratę.

Myślę, że z chęcią wdrożysz mi mechanizmy kolejkowania produktów w koszyku, gdy okaże się, że koszyk przestanie mi działać, gdyż za dużo rzeczy klient będzie chciał zamówić. Nie mówiąc o łączonych rabatach w tymże koszyku.

A nawet jeśli nie ty to kolega twój.

Nie masz pojęcia na co się piszesz, skoro decydujesz się na postawienie komukolwiek sklepu za łącznie mniej niż 1000zł. Takich ludzi powinna odwiedzić w nocy inkwizycja i publicznie wychłostać, bo zrobią krzywdę nie tylko sobie, ale też klientowi i rynkowi, który za takie oferty później cierpi, bo masa firm przejmuje projekty od biednych studenciaków, którzy w życiu nie widzieli jak jakikolwiek sklep działa.
komentarz 1 sierpnia 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Dla przykładu - firma w Gdynii, w PPNT oferuje tworzenie sklepów w oparciu o Magento, tak Magento.

Cena wykonania u nich samego projektu graficznego to ceny powyżej 1000 zł. Reszta to koszty wielokrotnie wyższe. Wątpię by cena standardowego sklepu schodziła poniżej 3000 zł.
komentarz 1 sierpnia 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Kolega zakładający temat nie tworzy Allegro- przynajmniej tak wywnioskowałem. Co do mulenia to myślę, że gdyby miał aż takie obroty, nie przystałby na słabe serwery i brak dodatkowych osób do zajmowania się sklepem ;) Trochę za dużo wyobraźni- sklep ten (przynajmniej w mojej wyobraźni) miałby zawierać stroną główną, podstroną produktu i panelem użytkownika- co nie jest nielada wielką żmudną pracą. Wszystko jest dopasowane do zapotrzebowania klienta. Supportem w kążdej chwili, tak? Oczywiście, jeżeli będzie płacona odpowiednia stawka za to. Mam umiejętności w tym kierunku i oczywiście z części graficznej i kodowania jestem w stanie dać swoją gwarancję, że w każdej chwili mogę wszystko naprawić, bo się na tym znam. W kwestii backendu- jako że nie jestem przekonany do końca o swoich umiejętnościach, to się za to nie ruszam.
0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2017 przez WlPx01 Obywatel (1,220 p.)
Sam niedawno bawiłem się w zakładanie sklepu internetowego, nie dla siebie. Robiłem to dla kogoś z rodziny przy bardzo niskim budżecie. Po przetestowaniu różnych rozwiązań wybrałem prestashop. To bardzo przyjazny system, łatwo się w nim połapać.

Do tego budowanie modułów jest bardzo proste. Szablonów podobno też, ale tego nie poręczę, bo żadnego nie zrobiłem.
Wybierając rozwiązanie dla swojego sklepu, zwróć przede wszystkim uwagę z jakich płatności będziesz korzystał oraz czy są dostępne wszystkie potrzebne funkcjonalności. Głupio potem płacić naprawdę duże pieniądze za np moduł do payu - jeżeli to ma być podstawowy rodzaj płatności.

Kolejny atut prestashop to, że możesz postawić zrobić sklep za darmo u nich w chmurze, a pieniądze zainwestować np. w profesjonalny wygląd.
0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2017 przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)
edycja 31 lipca 2017 przez marioosu
ze swojej strony polecam iai-shop

aktualnie chyba największa ilość funkcjonalności i integracji.. konkurencyjny jest jeszcze redcart i nawet cenowo podobny, jednak system IAI to kombajn (w pozytywnym znaczeniu) i nigdy nie mówią "nie" - są wstanie dodać każdą funkcjonalność (wiadomo czasem wymysły wiele kosztują), ale kilkanaście lat doświadczenia nie bez powodu utwierdza ich jako lidera w Polsce

po uruchomieniu sklepu można korzystać z darmowych szablonów (warstwa graficzna sklepu) lub wdrożyć przygotowane indywidualne już od 2k netto

 

## edit - dodatkowo możesz zawsze założyć bezpłatne demo sklepu na określony czas / wybrać okres testowy czy jak to się nazywa na różnych platformach i sprawdzić jaki system najbardziej Ci odpowiada, na czym będzie się dobrze pracowało przez kolejne lata

fajne też skorzystać z czatu (albo infolinii) i sprawdzić z pracownikami jakiej firmy będzie Ci się dobrze współpracować, jaka jest jakość obsługi - czasami sam odrzucałem atrakcyjne oferty systemów tylko przez obsługę, która nie miała chęci Ci w niczym pomóc (nawet jak tyczyło się płatnych zleceń)
komentarz 31 maja 2021 przez mislamidi Nowicjusz (100 p.)

ja ze swojej strony polecam https://shopelo.pl/. dużo integracji, możesz dodać dowolne moduły, moduły płatności bez opłat i dopłat a co najważniejsze - bez dodatkowych prowizji jak to niektórzy robią. raz dodany produkt sprzedajesz w kilku miejscach - pełna synchronizacja danych.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 415 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2017 w PHP przez Mikruus Początkujący (410 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 527 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 224 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2018 w Offtop przez niezalogowany

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...