• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System operacyjny na mały serwer

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,294 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Przemek Skiba Nowicjusz (240 p.)
Witam kupiłem ostatnio mały serwer FUJITSU FUTRO S450-2 z 1 gb ramu i 1 gb pamięci .

Myślałem o jakiejś małej stronie internetowej wiem że 1 gb pamięci nie wystarczy ale na początek ujdzie.

Pytanie moje jest takie : Jaki system poszedłby na tym sprzęcie w ,którym  można będzie postawić stronę z php i msql.                      

                                                                                                             Z góry dzięki.
2
komentarz 30 lipca 2017 przez niezalogowany
Linux, to chyba jasne ;P
komentarz 31 lipca 2017 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)

Serwer – program świadczący usługi na rzecz innych programów, zazwyczaj korzystających z innych komputerów połączonych w sieć.

2
komentarz 31 lipca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Serwer – program świadczący usługi na rzecz innych programów, zazwyczaj korzystających z innych komputerów połączonych w sieć.

Kolega chyba nie przeczytał Wiki do końca. W następnym zdaniu piszą:

Serwerem nazywa się często komputer świadczący takie usługi, sprowadzające się zazwyczaj do udostępniania pewnych zasobów innym komputerom lub pośredniczący w przekazywaniu danych między komputerami.

komentarz 31 lipca 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Może nie jest to idealny sprzęt na serwer, ale do zastosowań serwerowych najpopularniejsze wybory to CentOS i Debian, lekkie są z pewnością.

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 30 lipca 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

mały serwer FUJITSU FUTRO S450-2

To nie serwer, to thin client. To praktycznie odwrotność serwera.

On w ogóle ma dysk twardy?

wiem że 1 gb pamięci nie wystarczy ale na początek ujdzie.

Bez bazy danych 128MB na prosty linuxowy serwerek http by wystarczyło, 1GB to luksus. Z bazą danych (postgres/mysql) 1GB też wystarczy na dość długo.

W każdym razie na dłuższą metę lepiej po prostu kupić VPSa.

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 730 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez ksky Początkujący (450 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...