• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Visual Studio - Problemy z CLR

0 głosów
193 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez kamil_K Użytkownik (520 p.)
zamknięte 8 sierpnia 2017 przez kamil_K
Witam. Mam problem z CLR w Visual Studio. Mam taki problem: Że po stworzeniu Formularza systemu windowsa w C++ wyskakuje mi błąd:"Dane niezbędne do ukończenia tej operacji nie są jeszcze dostępne. (Wyjątek od HRESULT: 0x8000000A)". Szukałem tego błędu w google i robiłem tak samo jak było pokazane na filmach ale to nic nie dało. Debbuguje MyForm.h i MyForm.cpp i wyskakuje mi taki błąd: LNK1104 - nie można otworzyć pliku MSCOREE.lib. Czy można jakoś naprawić? Próbowałem wszystko jak było pokazane na filmach i czytałem na msdn ale to nic nie dało. Przepraszam za słabe wytłumaczenie.
komentarz zamknięcia: Temat zamknięty
komentarz 30 lipca 2017 przez PoetaKodu Stary wyjadacz (11,070 p.)

Włącz go w trybie Debug, sprawdź w którym miejscu wysypało.

Tutaj masz instrukcje jak:
Pierwszy obrazek pokazuje jak włączyć debugowanie, pamiętaj, żeby ustawić tryb kompilacji na Debug (po lewej od Stack Frame powinna być lista, z której można wybrać Release/Debug). Ja na screenie mam ustawione na Release ale to błąd - wybierz Debug. Na drugim obrazku masz pokazane co się stanie, jeśli zostanie rzucony wyjątek a na trzecim masz wskazany Stack Frame, z którego możesz wywnioskować gdzie program się scrashował (linia nr. 1 pokazuje zwykle dokładne miejsce crasha).
Napisz co uzyskałeś, w jakim miejscu się to crashuje. Wyślij również screen z listy Stack Frame. Jeśli w Stack Frame będą jakieś niezrozumiałe śmieci to po lewej od tej listy masz jeszcze listy wątków ("Thread"), każdy wątek ma inny Stack Frame, w którymś z nich powinieneś zobaczyć znajome funkcje.

komentarz 30 lipca 2017 przez kamil_K Użytkownik (520 p.)
edycja 30 lipca 2017 przez kamil_K

Nie wiem czy dobrze zrobiłem. Nie mogę znaleźć Process, Thread i StackFame... Oto są screeny: http://imgur.com/a/o7oLq

Wrzuć te zdjęcia na jakiś zewnętrzny hosting np. imgur.com, bo teraz prawie nic nie widać.

Już dałem screeny.
Z jakiego poradnika korzystałeś? Błąd ten mówi, że gdzieś w ustawieniach projektu jest dołączony plik biblioteki, której nie można znaleźć. Prawdopodobnie dotyczy to źle ustawionej nazwy pliku, poszukaj w ustawieniach projektu, czy na pewno to samo zrobiłeś, oraz wrzuć link tutaj do poradnika, z którego korzystałeś.
Spróbuj stworzyć od nowa projekt z tego poradnika:
https://www.youtube.com/watch?v=AP8Tz9RfbxE
Chociaż powiem Ci, że jeśli już chcesz się zabierać za okienka to użyj Qt z użyciem QtCreator. Ten język, w którym stworzyłeś ten projekt to nie C++. To C++/CLI, który jest innym językiem - to modyfikacja C++ (również składniowa), która ma na celu dostarczenie niektórych funkcji z C# do C++, więc będziesz musiał się przestawić z C++ na C++/CLI. Nie warto - już naprawdę lepiej jest skorzystać z Qt - jest o wiele lepsze.
Aha, okej. A te Qt trzeba zainstalować do Visual Studio?
Nie, Qt akurat ma własny edytor - QtCreator, który też jest niczego sobie. Sam preferuje Visual Studio ale nie jestem pewny czy tak łatwo jest z nim zintegrować Qt. W każdym razie do Qt masz mnóstwo poradników, instalator QtCreatora praktycznie robi wszystko za Ciebie - wybierasz tylko, którą wersję paczki chcesz zainstalować.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 90 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 91 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 52 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia w C i C++ przez de1vee Nowicjusz (220 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

64,233 zapytań

110,623 odpowiedzi

231,914 komentarzy

46,972 pasjonatów

Przeglądających: 233
Pasjonatów: 14 Gości: 219

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...