• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lepsze pozycjonowanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,550 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Tsevykuhi Początkujący (430 p.)
Witam,

Zwracam się z pytaniem o pozycjonowanie strony. Czy powiecie proszę, co należałoby poprawić aby polepszyć pozycjonowanie? I mam jeszcze jedno pytanie. Mam jedną główną stronę i z niej można wejść na dwie kolejne. Czy gdy będę zwiększać pozycjonowanie tej głównej strony o nazwie index.html to czy to wystarzczy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
komentarz 7 września 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Zla kategoria

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 29 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 29 lipca 2017 przez Tsevykuhi
 
Najlepsza
Z własnego doświadczenia powiem tylko jedno: STAŁE AKTUALIZACJE TREŚCI + UNIKALNE TREŚCI.

Poprawny kod html, stosowanie znaczników html5 itp. itd. w praktyce mają drugorzędne znaczenie. Ponad to odpuść sobie dodawanie strony do katalogów itp. Jedynie, jeśli chcesz pozyskać jakieś linki to np. promuj stronę na blogach i forach, ale nie zbyt nachalnie. Na przykład masz stronę fotografa, to daj z jedną zakładkę "porady dla początkujących" i co jakiś czas (z 1-2 razy na miesiąc) dodaj coś tam, jakiś sensowny własny artykuł (może być krótki, ale ważne żeby nie było to kopiuj-wklej). Do tego dobra mapa strony dla google, żeby wiedział co szukać.

I nie patrz na tzw. linki follow i nofollow. Google jest sprytniejszy niż Ci się wydaje. Dobre linki to linki naturalne. Owszem, na wielu forach masz linki nofollow (możesz to szybko sprawdzać dodatkiem np. do Chrome), ale powiedz mi co jest bardziej naturalnym linkiem: post na forum z jakąś poradą i m.in. zawartym linkiem czy sam pojedynczy link na teoretycznie mocnym katalogu stron (gdzie takich linków są tysiące) ?

Reasumując powiem tak: skup się nie na pozycjonowaniu, ale na treściach zawartych na stronie. Zrób coś, co przyciągnie ludzi i zatrzyma ich dłużej.

Po drugie określ sobie dokładnie kto ma być odbiorcą strony. Niedawno zwrócił się do mnie klient, prowadzący klub z kortami tenisowymi w jednym z większych miast żebym pomógł mu poprawić stronę i ją wypozycjonować. Chciał dużo odsłon. Powiedziałem mu krótko - po jaką "cholerę" tysiące odsłon z warszawy, gdańska, krajowa itp.? Na ile taki użytkownik jest potencjalnym klientem jeśli musieliby dojechać kilkaset kilometrów? Doradziłem skupienie się na reklamie socjal media w zakresie województwa (nie internet, tylko reklama "tradycyjna") + dodanie sekcji o poradach na temat gry w tenisa, zakupu sprzętu itp. co faktycznie wypromuje stronę w sieci, a jednocześnie bliżej zwiąże z firmą obecnych klientów.

Chcę Ci tylko tym przykładem zwrócić uwagę, że nie zawsze "pozycjonowanie" strony to faktycznie to, czego oczekujesz.
komentarz 29 lipca 2017 przez Tsevykuhi Początkujący (430 p.)
Problem polega na tym, że stronę tą robiłem rodzicom. Spodobała im się i postanowili że to ją opublikują. I teraz w mieście jest kilka takich biznesów, a nasza strona jest na 3 stronie w googlach. Dodatkowo biznes ten skierowany jest raczej do ludzi którzy planują urlop lub wakacje w naszym mieście. Dlatego zależy nam na jak największym zasięgu naszej strony.
komentarz 29 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Trzecia strona to nie jest tak źle, uwierz mi, że szukając wakacji wiele osób odwiedza dużą ilość stron. Moja żona potrafi dojechać nawet do 15-20 strony googla :) dlatego to ona szuka wakacji... ja bym wziął pierwszą ofertę last minute :p

Pilnuj jeszcze jednej kwestii, o której nie wspomniałem. Zadbaj aby strona miała dobrą responsywność, co możesz sprawdzić np. narzędziami google.

Jeśli to stronka o turystyce (pewnie coś z agro albo jakiś mały pensjonat?) to zadbaj też o:

  1. grafika - ale ma się podobać nie Tobie i Twoim rodzicom, ale większej liczbie osób. Daj do oceny (choćby na tym forum), pogadaj ze znajomymi itp.
  2. daj jakąś zakładkę w stylu co można zobaczyć u nas w mieście i okolicach, daj jakieś zdjęcia itp. Pamiętaj, że wiele osób może nawet nie wiedzieć, że mieszka 100 m od ciekawego miejsca, zabytku itp. Daj info o jakiś miejscach dla dzieci, np. parki rozrywki, baby club, baseny, kina itp.
  3. jeśli masz jakieś pokoje itp. to daj proszę na prawdę dobre zdjęcia - zleć to fotografowi albo zrób porządnie oświetlone itp. (wśród hoteli to standard, ale powiem Ci że w małych biznesach hotelarskich i agro to już różnie z tym bywa... a odstarszyć klienta bardzo łatwo - kiedyś spotkałem fotkę pensjonatu, gdzie w tle w ogrodzie widniał syf po jakimś remoncie... niby nic strasznego ale odczucie pozostało do dziś :)

Zrobisz co napisałem, a myślę, że w ciągu kilku miesięcy podniesiesz pozycję google. Pamiętaj tylko, żeby chociażby co 2-3 miesiące coś tam dodać, jakieś info o chociażby wydarzeniach w mieście i okolicy itp. Niech google widzi, że strona nie jest martwa - ale nie dodawaj ino samych fotek, niech będzie też coś tekstu :)

0 głosów
odpowiedź 7 września 2017 przez orki Nowicjusz (140 p.)

Cześć! jeśli chodzi o sprawy związane z wyszukiwarkami, optymalizacją kodu itd. to z czystym sumieniem mogę polecić kogoś kto się na tym zna, samemu bawić się w zwiększanie pozycji to ryzykowne. Pozycjonowanie stron internetowych <- warto popytać co i jak

komentarz 26 września 2017 przez Michał26 Nowicjusz (100 p.)
Oczywiście należy prawidłowo zoptymalizować stronę i zadbać o poprawne wyświetlanie wszystkich elementów na wszystkich urządzeniach (responsywność). Zanim zabierzemy się do działania warto zapoznać się z zasadami dotyczącymi takich operacji na stronie, a ku temu lepiej nie być amatorem i liznąć nieco tekstu. Od siebie polecam ten artykuł, świetnie objaśnia podstawy http://on-info.pl/artixen-net-radzi-na-co-zwrocic-uwage-przy-optymalizacji-strony-www/
komentarz 17 października 2017 przez carrymore Nowicjusz (100 p.)
dokładnie lepiej zaufać profesjonalistom np http://www.damtox.pl/pozycjonowanie/

samemu to można tylko krzywde stronie zrobić, bo jak google uzna że naruszamy ich polityke to jeszcze dostaniemy filtr.
0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2017 przez PaulGilbert Gaduła (3,280 p.)
Żeby coś poprawić, to najpierw napisz co już masz, bo skąd ktoś ma wiedzieć, co trzeba poprawić, a co jest ok.
0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Dodanie szyfrowania SSL zwiększa pozycję w Google'u.
komentarz 28 grudnia 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Tak zgadzam się, ale odkopałeś temat sprzed pół roku.

Pisałem trochę o tym na moim nowo powstającym blogu: https://pietrak.net/blog/post/2/jak-latwo-zwiekszyc-zasieg-strony
komentarz 28 grudnia 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Właśnie, sam napisałem CMS do swojej strony?
komentarz 28 grudnia 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Tak. Ale nie nazwałbym tego CMS, bo nie mam tu żadnych opcji dodawania czy edycji z poziomu strony. Stwierdziłem, że póki sam piszę posty to nie potrzebuję, bo i tak redaguję w html.

Użyłem tu silexa wraz z własnym systemem kontrolerów i modeli. Back-end zwraca mi zestaw danych z bazy w zależności od wysłanego zapytania.
komentarz 28 grudnia 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

ok

Użyłem tu silexa wraz z własnym systemem kontrolerów i modeli.

O co chodzi?  

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 209 wizyt
pytanie zadane 11 września 2020 w Sieci komputerowe, internet przez anonymousProgrammer Początkujący (350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 183 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Lodomir Początkujący (480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 201 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Daro17 Nowicjusz (190 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...