• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zbiór zadań do matematyki matura

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,796 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
Witam. Szukam zbioru z zadaniami na mature z matematyki. Widzę, że wszędzie polecają zbiór A. Kiełbasy. Obecnie można znaleźć na internecie części podstawowe 2018 oraz podstawowo-rozszerzone 2015.

Piszę zarówno podstawe jak i rozszerzenie więc który lepiej wziąć ?

Zbiór Poziom Podstawowy i Rozszerzony 2015- czy

Zbiór Poziom Podstawowy 2018- i poszukać jakiejś innej z rozszerzonym poziomem ?
komentarz 29 lipca 2017 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
opinie na dwa razy się pojawiają, sporo zadań z niego podobno nie tyczy się dzisiejszej matury, u mnie w szkole korzysta się z operona

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2017 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
Napisz,do ktorej klasy chodzisz i na jakim poziomie z matmy jestes
komentarz 29 lipca 2017 przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
teraz będzie ostatnia klasa technikum. Z matmą lecę na 4, przeglądając ostatnio arkusz podstawowy, myslę, że bym napisała maturę z podstawy na ~50-60%, z rozszerzeniem już gorzej.
komentarz 29 lipca 2017 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
to troche niski poziom masz w tej szkole skoro dostajesz 4,a masz problem z matura podstawowa. Wg mnie Kielbasa rozszerzona jest spoko,ale wiele zadan jest bardzo ambitnych,na wyzszym poziomie niz maturalne.Polecam Ci kupić jakieś Vademecum,gdzie masz rozwiazane przyklady i pod spodem zadania do samodzielnego rozwiazania.Jak zaczniesz teraz to powinnas sie przyzwoicie przygotowac
komentarz 29 lipca 2017 przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
Ok, a tak swoją drogą coś nowego może byc w tym zbiorze Kiełbasy Matura 2018- ? Czy po prostu wypuścił ją z innymi zadaniami
komentarz 29 lipca 2017 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
raczej wiele zmian nie będzie
komentarz 29 lipca 2017 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
Tak w ogole to dlaczego w innym poscie piszesz,czy masz szanse na jakies tam okreslone studia?Robisz sobie żarty, czy 2 osoby pisza z jednego konta?
komentarz 29 lipca 2017 przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
Żadne żarty, tylko brat :)
0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Program nauczania matematyki obecnie się nie zmienił w szkole średniej, więc podręczniki Kiełbasy od lat, gdzie są pochodne (chociażby w 2015 były) są aktualne i w późniejszych wersjach mogą jedynie dodać jakieś zadania z matur z lat poprzednich albo coś podobnego.

Problem jest taki, że jak zdajesz podstawę na 50-60% to nie ma co się brać za rozszerzenie, bo z Kiełbasy nie ruszysz prawie żadnego zadania. Według mnie najpierw dobre przyswojenie podstawy, która jest banalna na maturze i pisanie jej na ok. 90% daje dopiero solidny wstęp do pracy nad sensowym wynikiem z rozszerzenia (chyba, że interesuje Cię 30-40%, które da się na schematycznych zadaniach pyknąć).

Korzystanie z Vademecum i uczenie się schematów na podstawie przykładowych rozwiązań to jak dla mnie słaby pomysł, ale ja nigdy nie miałem większych problemów z matematyką, więc może się nie znam ;]

Oprócz Kiełbasy mogę polecić zbiorki Pazdro i Aksjomat. Z Nowej Ery był też taki sensowny zbiór do rozszerzenia z prostszymi zadaniami.
0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2017 przez Smatix Obywatel (1,050 p.)
Ja przygotowując się do matury w tym roku korzystałem z tego zbioru i arkuszy maturalnych z poprzednich lat. Z wyników maturalnych jestem zadowolony(Uzyskałem 98% z podstawy i 76% z rozszerzenia).

http://podkowa.gda.pl/index.php?id_product=241&controller=product
komentarz 30 lipca 2017 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
Też masz tak jak ja,że masz swiadomośc,ze gdyby nie pospiech i glupie bledy to byloby lepiej?
komentarz 31 lipca 2017 przez Smatix Obywatel (1,050 p.)
Myślę że tak. Parę punktów straciłem właśnie przez głupie błędy, a gdybym miał więcej czasu mógłbym też trochę inaczej rozplanować robienie zadań.
komentarz 1 sierpnia 2017 przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
A na jakim poziomie ogólnie byłeś z matmą przed przerabianiem tych arkuszów ? :)
komentarz 2 sierpnia 2017 przez Smatix Obywatel (1,050 p.)
Arkusze zacząłem przerabiać miesiąc przed maturą kiedy skończyłem już ten zbiór więc byłem już dość przygotowany. Natomiast kiedy zaczynałem zbiór byłem takim średniakiem, który nie miał dużych problemów z matematyką ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 4,239 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 4,246 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,191 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KopfSzmercen Bywalec (2,870 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...