• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jakim kierunku iść dalej?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
254 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2017 w HTML i CSS przez Navath Nowicjusz (120 p.)
Cześć, po skończeniu studiów na kierunku zupełnie niezwiązanym z informatyką i programowaniem uznałem, że to jednak nie to i był to stracony czas, no cóż, bywa, lepiej późno niż wcale. Od jakiegoś czasu uczę się w kierunku
front-endu czyli HTML'a CSS'a i trochę JS'a. I tu moje pytanie, od kilku dni zastanawiam się co robić dalej. Przerobilem juz sporo kursów z HTML i CSS, JS też lekko trącony ale jego odkładam jeszcze na trochę później. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby tworzenie czegoś w praktyce żeby te umiejętności zweryfikować i pogłębiać. No wlasnie, w praktyce... tylko co dokladnie najlepiej pisać, odwzorowywac jakies szablony czy wymyslac cos samemu? A moze doradzicie mi jaka praktyka jest najlepsza? :)

 

P.S w żądne frameworki narazie się nie zaglebialem

wskazówki i rady dotyczące nauki front-endu bardzo mile widziane :D

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 28 lipca 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
edycja 28 lipca 2017 przez xmentor

PSDki do zakodowania, po zakodowaniu wrzucasz do oceny. W JS zrób jakieś apki z użyciem API, np. wyświetlanie pogody, wyszukiwarka filmów, cokolwiek. Możesz sam zrobić sobie JSON-a z jakimiś danymi, przedstawić je w tabeli, diagramie, dodać sortowanie, filtrowanie, wyszukiwanie, paginacje.

Tutki Comandeera

Na pewno przyda się o semantycznym blogu.

Skorzystaj z forumowej wyszukiwarki, takich wątków było już tu kilka.

komentarz 28 lipca 2017 przez Navath Nowicjusz (120 p.)
edycja 28 lipca 2017 przez Navath
Ok, super sprawa z tymi PSDkami, ale odrazu nasuwa mi sie pytanie, jak to wszystko pomierzyć? I skad np wziac okreslony background color?

 

EDIT: zapewne mierzy sie to photoshopem, dopiero potem sie zastanowilem co napisalem, ale wlasnie skad np. wziac taki background jak tutaj ? https://drive.google.com/drive/folders/0Bw2hu70L5Ye_QmVSRzJYNkI5VlU

Samo okodowanie tego layoutu jest banalne, ale męczy mnie tylko ten background
komentarz 29 lipca 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
background jest przecież w PSDku, więc sobie eksportujesz do jakiegoś formatu graficznego i tyle.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2020 w Java przez malybyq Użytkownik (980 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 949 wizyt
–1 głos
4 odpowiedzi 806 wizyt

92,571 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...