• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak działa npm i jak używać moduły w node js?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
551 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2017 w JavaScript przez culprit Początkujący (290 p.)
zmienione kategorie 28 lipca 2017 przez Arkadiusz Waluk

Funkcja, którą chcę użyć nie jest dostępna w chrome, a tylko w node z npm. Więc zainstalowałem sobie node i od razu pojawiły się 2 problemy.

Po pierwsze po wpisaniu w konsoli "npm i javascript-natural-sort" (czyli po instalacji pierwszego modułu) katalog npm zniknął i gdy później próbowałem wpisać "npm -v" dostałem tylko błędy. To normalne, że npm sam się usuwa? Można tego jakoś uniknąć?

Po drugie nawet mając zainstalowany ten moduł, nie mogę użyć funkcji sortującej, chociaż robię wszystko jak na tej stronie https://www.npmjs.com/package/javascript-natural-sort. Dostaję komunikat ReferenceError: naturalSort is not defined.

Gdyby ktoś mógł mi wytłumaczyć jak się używa tych modułów to byłbym wdzięczny, bo ze strony npm niewiele wynika.

1
komentarz 28 lipca 2017 przez culprit Początkujący (290 p.)
Naprawdę nie ma na tym forum kogoś, kto wiedziałby cokolwiek o node js?
komentarz 30 lipca 2017 przez Dzordzu Użytkownik (900 p.)
Kolego, jeśli coś się samo usuwa, a potem nic nie działa to chyba jest coś nie cacy, nie? Poza tym masz wiele tutoriali z node.js gdzie są wytłumaczone moduły

A jak coś nie działa przeglądaj StackOverflow w poszukiwaniu starego posta z odpowiedzią na twoje pytanie, a dopiero potem przychodź tutaj ;)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 790 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 351 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,075 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...