• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Informatyka a fizyka

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,343 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mental Nowicjusz (220 p.)
Po wakacjach będę miał ostatni rok gimnazjum. Zaplanowane miałem, by w przyszłości zajmować się programowaniem, co teraz próbuję i tak zacząć rozwijać. Ostatnio zrozumiałem, że na informatyczne studia trzeba mieć dobrze napisaną fizykę na maturze. Zawsze byłem kiepski z fizyki i nie wiem, czy w ogóle będę potrafił się jej nauczyć. Nie chodzi o wzory, lecz o rozwiązywanie ogólnie zadań. Zastanawiam się, czy cokolwiek zrobię z programowaniem po średniej szkole bez fizyki, tylko z samą matematyką. Przez to myślę, czy w ogóle zabierać się za informatykę, czy zrezygnować, jeśli słabo mam z fizyką. Jak to jest z tym wszystkim?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Nie trzeba pisać matury z fizyki idąc na studia informatyczne, na większości uczelni nawet rozszerzonej matematyki nie trzeba, możesz samą informatykę.
komentarz 27 lipca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Poza tym w ogóle nie trzeba iść na studia informatyczne, kolega poszedł i jego jedynymi zajęciami była praca i imprezy, większość tego czego uczą / wymagają na studiach już umiał, więc chodzenie na studia myśląc o nauczeniu się czegoś mija się z celem. Co innego pójście na studia aby regularnie odbywać libacje alkoholowe :)
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2017 przez krzysiuup Obywatel (1,140 p.)
Zależy co chcesz robić. Jak zamierzasz pisać np. programy do księgowości czy backend do strony, to nie masz się czym przejmować. Z drugiej strony, jeśli na przykład programujesz mikrokontrolery, to jakieś pojęcie o elektryce wypadałoby mieć.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,463 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 6,455 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 619 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ferens Nowicjusz (120 p.)

92,831 zapytań

141,772 odpowiedzi

320,818 komentarzy

62,160 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...