• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java, kilka podstawowych pytań - zielony

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
167 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2017 w Java przez qaz3011 Nowicjusz (240 p.)
Witam. Kilka dni temu zacząłem polski kurs javie. Wcześniej uczylem się C++. Nie mam kogo sie spytać więc napiszę tutaj.

Konkretnie chodzi o jave i framework play. Rozumiem że najpierw trzeba opanować jave zeby zacząć play? Bo play to są dodatkowe biblioteki? Sam język jest taki sam?

Inna sprawa to dokumentacja java https://docs.oracle.com/javase/8/docs/api/javax/swing/JComponent.html

gdzie w ogóle nie mogę się odnaleźć. Np zeby poszukać klase dzieki ktorej otworze np jakis plik tekstowy. Nie widze przykładow.

Jak to zacząć?

Dzięki

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 lipca 2017 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
W dokumentacji raczej nie szukaj przykladow i nie ma co sie jej uczyc. Od tego sa tutorialne przykladowy o operacjach wejscia wyjscia

 https://docs.oracle.com/javase/tutorial/essential/io/index.html

I z mojego doswiqdczenie Ci powiem, nie ma co zaczynac nauki jezyka od frameworkow bo ukrywaja one wiele podstaw ktore czesto sa wymagane W innych projektach ktorych tych frameworkow nie uzywaja.
komentarz 27 lipca 2017 przez qaz3011 Nowicjusz (240 p.)
Dzięki kolego za odpowiedz, a sam się uczyłeś z tutoriali z internetu czy z książek czy wszystko razem?
komentarz 27 lipca 2017 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
Ja się uczyłem na studiach z wykładu :) Ale jeśli chcesz się sensownie czegoś nauczyć to wymyśl sobie jakiś mniejszy projekt( gre typu space invader, kalkulator czy coś w tym rodzaju co chcesz i co mogło by Ci sprawiać radość) i pisząc ten projekt bedziesz musiał w trakcie pisania douczać się.

Jak już ogarniesz podstawy javy to polecam zrobić jakiś projekt sieciowy.
+2 głosów
odpowiedź 27 lipca 2017 przez Antero00 Gaduła (3,670 p.)
Fajny kurs Javy jeśli język nie jest barierą, https://www.tutorialspoint.com/java/java_interview_questions.htm
komentarz 27 lipca 2017 przez qaz3011 Nowicjusz (240 p.)
dziękuję

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 117 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2020 w Java przez maciejkus Początkujący (280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 141 wizyt
pytanie zadane 9 września 2018 w Java przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 139 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2018 w Java przez fipooo Bywalec (2,880 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...