• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konwertowanie HTML do PDF

Object Storage Arubacloud
0 głosów
645 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2017 w JavaScript przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Witam serdecznie, mam pytanie - czy zna ktoś sposoby konwertowania strony html do pdf? Przykład - mam stronę z inputami w divie container jako podstrona (imię, nazwisko itp). Chcę złapać całego diva i wypluć go jako pdf do ściągnięcia.

 

Interesowałem się PDFmake - słabe rozwiązanie dla HTML, przy wspomaganiu się canvasem już w ogole słabo to wygląda więc odpada. Udało mi się konwertować, ale jest to typowy "screen" - traci na jakości itp, podejrzewam, że to głównie przez wspomnianego canvasa.

Zna ktoś jeszcze jakieś sposoby? Najbardziej interesuje mnie kod JS'a (zwłaszcza angular 1), nie interesuje mnie PHP, bo back-end robiony jest w JAVie.

Najlepiej gdyby ktoś miał z tym styczność, bo wiele kodu przejrzałem w internecie, ale mało jest tych rozwiązań.

Pozdrawiam ;)
1
komentarz 27 lipca 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Jeseli chcesz drukowac do pdf jedynie czesc, mozna by dodac style css @media print {Twoje style}, do reszty dac display none i jakos to zadziala. Ewentualnie dodac te style i odejmowac po kilknieciu drukuj. Cusik takiego na stackoverflow jest

https://stackoverflow.com/questions/468881/print-div-id-printarea-div-only

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2017 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Odkopię trochę swój temat i może dowiem się jeszcze czegoś ciekawego ;) A więc drukuje sobie HTML do PDF (na mozilli działa przyzwoicie) za pomocą @media print w CSS oraz krótkim kodzie w JS window.print();. Nie radzi sobie do końca, bo komputer sam generuje nagłówek i stopkę, ale ponoć nie da się tego naprawić.

Do sedna - na IE w ogóle mi to nie chce ruszyć. Chce iść do druku, daje jako zapis do pliku, dodaje rozszerzenie .pdf do nazwy, plik sie zapisuje i w końcu - nie chce się otworzyć (występuje jakiś błąd).

Ktoś ma jakieś pomysły?
komentarz 17 sierpnia 2017 przez NXT Obywatel (1,860 p.)
Która wersja IE?

Jak zachowuje sie Edge?
komentarz 17 sierpnia 2017 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
edycja 18 sierpnia 2017 przez Kondzio
IE11 na Windowsie 8, edge sprawdzę jutro i dam znać (edytuje odpowiedź rano).

@edit nawet na firefox'ie nie działa, identyczny problem jak dla IE

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2017 w JavaScript przez dkarski Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 158 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez RablamS Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 244 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2017 w Offtop przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,590 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...