• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Warunek if w php (symfony)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
291 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2017 w PHP przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
edycja 27 lipca 2017 przez HaKIM

Witam, chcę stworzyć warunek w funkcji, ale niestety nie wykonuje swojego zadania. Dlatego zwracam się do bardziej doświadczonych - czy wiecie, gdzie robię błąd w poniższej funkcji?
 

public function getRoles() {
        $connect = mysqli_connect("127.0.0.1", "root", "", "bazaB");
        $query = ("SELECT * FROM uzytkownicy");
        $checkAccess = $connect->query($query);

        if(($this->email === $checkAccess->email ) and  ($checkAccess->access_subscribe === 1)){
          return array('ROLE_SUBSKRYBENT');  
        } 
        
        else if(empty($this->roles)){
            return array('ROLE_UZYTKOWNIK');
        }
        
        return $this->roles;
    }


Ten prosty serwis z logowaniem tworzę na Symfony 2.8. I próbuję zrobić tak, że:

- mam serwis z logowaniem,

- użytkownik rejestruje się - z automatu dostaje rolę zwykłego usera

- jeśli użytkownik o takim emailu (porównuję z bazy A (serwisu) z emailem z bazy B) spełnił warunek (np. subskrypcja), to loguje się z rolą subskrybenta (warunek sprawdzam w zewnętrznej bazie B).

- jeśli nie spełnił warunku to loguje się tylko jako user.

Czy ktoś wie, gdzie popełniłem błąd?

Z góry dziękuję za pomoc.

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 27 lipca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Ty się dobrze czujesz na pewno?  W symfony, w serwisie wstawiasz łączenie z bazą danych? używasz czystego sql, mając doctrine albo chociaż query buildera? a do tego zwracasz albo roles(podejrzewam kolekcja) albo jakąś z tyłka wyjętą tablicę, więc po co ci roles?

Porzuć symfony i napisz ten kod w czystym OOP, bo nie wiem jak można przy nawet narzuconym standardzie tak spier... kod.
komentarz 27 lipca 2017 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
Czemu rozdzielasz na 2 bazy ? NIe dałoby się tego w jednej zrobić ? Czemu ta druga baza ma służyć ?
komentarz 27 lipca 2017 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
Jeżeli już rzeczywiście tak musisz, tu masz link o tym jak podłaczyć drugą baze w symfony

https://symfony.com/doc/3.1/doctrine/multiple_entity_managers.html
komentarz 27 lipca 2017 przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
Próbuję zrobić schemat działania, żeby móc to łączyć z np. woocommerce. W sensie kupno subskrypcji odbywa się poprzez sklep na woocommerce. Czy dałoby się to zrobić inaczej?
komentarz 27 lipca 2017 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
Nie wiem, nie robiłem takich rzeczy ;)
komentarz 27 lipca 2017 przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
Ok, dzięki za pomoc :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 421 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2017 w PHP przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 273 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2018 w PHP przez wneku Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 134 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...