• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

odejmowanie dwóch liczb ujemnych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,237 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2017 w Java przez niezalogowany
mam z tym problem. otoż działanie wykonywane przez program zwraca ogromny winik (wygladajacy na zakres inta (bo na nim wykonuje obliczenia))

 

proszę o pomoc jak wykonać takie działanie
komentarz 27 lipca 2017 przez ziemjok Gaduła (4,160 p.)
przeniesione 27 lipca 2017 przez draghan
nie za  bardzo rozumiem na czym dokładnie polega Twój problem

pokaż swój kod to łatwiej będzie jakkolwiek pomóc
komentarz 27 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Zawsze można użyć innego typu danych, jeśli przekraczasz maksymalną wartość dla int'a.
komentarz 27 lipca 2017 przez niezalogowany
sytuacja: -206--208 daje mi ogromną dodatnią liczbę liczbę (kodu nie mam obecnie jak niestety podać)  chodzi o odejmowanie 2 ujemnych liczb.
komentarz 28 lipca 2017 przez ziemjok Gaduła (4,160 p.)

to z pewnością masz coś źle w kodzie

System.out.println(-206 - (-208)); // wypisuje 2

int a = -206,b=-208;
System.out.println(a - b); // to tez wypisuje 2

ewentualnie innym sposobem, chociaż nie wiem czy zawsze poprawnym jest dodanie  pierwszej liczby z wartością bezwzględną drugiej

int c = Math.abs(b);
    System.out.println(c+a); // to tez wypisuje 2

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2017 przez niezalogowany
Znaalzłem problem. jakims powodem było to spowodowane Math.reverse(); myślałem że zamieni to moją liczbę z dodatniej na ujemną i odwrotnie. to tak się jeszcze spytam. jak zrobić właśnie taką zamianę liczby? tzn -1 na 1, 2 na -2 itd?
komentarz 30 lipca 2017 przez PoetaKodu Stary wyjadacz (10,990 p.)
liczba = -liczba?
komentarz 30 lipca 2017 przez niezalogowany
to nie potrzeba jakiś specjalnych funkcji? on sobie sam zsumuje minusy?
komentarz 30 lipca 2017 przez PoetaKodu Stary wyjadacz (10,990 p.)
Sprawdź. Nie programuję w Javie tylko w C++ ale można od razu zakładać, że to zadziała, to absolutnie pierwsza rzecz, którą bym próbował zrobić :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 657 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2017 w JavaScript przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,031 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2016 w C i C++ przez t4bask0 Nowicjusz (200 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,642 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...