• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy da się sformatować (read-only-memory )?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
170 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez T.M.Z.U Początkujący (320 p.)
Czy da się sformatować dysk tylko do odczytu. Pracuje na systemie Linux. Próbowałem tych komend:

umount /dev/sdb

mkfs.vfat -n myusb -I /dev/sdb

Po ich wpisaniu wyskakuje mi że ten dysk jest tylko do odczytu. Czy da się to jakoś zmienić ?
komentarz 26 lipca 2017 przez niezalogowany
Podaj dokładny komunikat błędu

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2017 przez niezalogowany
ROM nie można sformatować. Np. CD-ROM - nie sformatujesz. ROM jest pamięcią tylko do odczytu danych, zaprogramowanych fabrycznie. Niektóre wymagają specjalnego programatora, ale ilość zapisów jest ograniczona mocno. Poza tym podaj dokładnie o jaki typ 'dysku'/pamięci ROM Ci chodzi...

A jeśli chodzi o to, że masz dysk np. HDD to podaj specyfikacje, co to za dysk, bo wróżyć z fusów nie każdy umie :D
komentarz 26 lipca 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
Autorowi raczej chodziło o dysk na którym ma pliki. Tak jak np na windows masz dysk C:\ =D
komentarz 26 lipca 2017 przez niezalogowany
domyśliłem się, poprawiłem.

Poza tym, skoro Autorowi o to chodziło, to niech precyzyjniej pyta ;)
komentarz 26 lipca 2017 przez T.M.Z.U Początkujący (320 p.)
Gościu jeśli wiesz o co mi chodziło to czemu nie odpowiedziałeś normalnie ? W pytaniu chodzi mi o pendrive.
komentarz 26 lipca 2017 przez niezalogowany
Domyśliłem się po dodaniu wpisu. Nie jestem tutaj gościem. Ty owszem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 447 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2022 w Systemy operacyjne, programy przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2016 w C i C++ przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 436 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2017 w C# przez Wujek Początkujący (410 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,610 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...