• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia - informatyka: UAM czy Politechnika Poznańska?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,048 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez hai Nowicjusz (120 p.)
Cześć :)
Dostałem się na obie wymienione w tytule uczelnie (na PP na Wydział Informatyki). Muszę w końcu zdecydować, na którą chcę iść, a z której zrezygnować, ale nadal nie mam pojęcia co robić, a bez sensu blokować miejsce.
Raczej nie należę do osób, które twierdzą, żeby koniecznie iść na politechnikę, a nie uniwersytet. Poza tym na UAMie też jest ścieżka inżynierska, więc tutaj nie widzę różnicy.
Co do PP - boję się, że sobie nie poradzę, bo dostałem się z listy rezerwowych, więc większość osób będzie lepsza. Nie mam pojęcia jaki poziom tam jest, czy odzwierciedla różnicę w trudności dostania się na ten kierunek na obu uczelniach.
Patrząc na listę przedmiotów, sylabusy - bardziej odpowiada mi UAM. Za PP przemawia do mnie chyba tylko to, że się tam trudniej dostać.
Ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi uczelniami? W internecie o PP jest wiele negatywnych, z kolei o UAMie prawie nic :/

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
to że dostales się z listy rezerwowych jeszcze nic nie oznacza,bo po prostu moglo Tobie pojsc gorzej niż rzeczywiście bylbyś w stanie napisać i odwrotnie-niektore osoby,ktore napisaly dobrze mogly miec po prostu farta.Poza tym matura nie zawsze odzwierciedla to jak ktoś będzie sobie potem radzil na studiach.Mogę spytać,jakie miales wyniki z rozszerzen?
komentarz 26 lipca 2017 przez hai Nowicjusz (120 p.)

W = 0,5 JP + 0,5JO + 3,5M + X

M=Mp+Mr, X=Xp+Xr
Wzór był taki jak powyżej, X to fizyka/informatyka/chemia/geografia. 

Ja miałem: matma 100 i 64, chemia 72, więc właściwie najwięcej punktów nabiłem sobie tą matmą podstawową. 
 

komentarz 26 lipca 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
wyniki ponadprzeciętne,więc nie powinieneś mieć problemów(o ile się przylozysz).Obecnie na wiekszosci politechnik progi są drastycznie niskie
0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2017 przez zawackimarcin Nowicjusz (140 p.)

To można chyba opijać.?smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,686 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 900 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...