• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Składnia pythona różnice

Object Storage Arubacloud
0 głosów
637 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2017 w Python przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
edycja 25 lipca 2017 przez czujek22

Witam. od niedawna uczę sie pythona i zastanawia mnie, czemu wszędzie w kursach są zapisy typu print "Ciąg_znaków" i np. raw-inputy a u mnie w wersji 3.6.1 nie ma zdefiniowanych raw_inputów, tylko zwykłe a print trzeba pisać w nawiasach: print("Ciąg_znaków"). Nie powiem, że jest to wygodne i nie wiem czy to zależy od wesji czy środowiska ?

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Zależy od wersji. To czym piszesz, to składnia pythona2.
komentarz 25 lipca 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Mam zainstalowana wersję 3.6.1 więc powinno byc wszystko ok a wywala właśnie takie błędy. Podczas tworzenia projektu w PyCharm tez mam zaznaczoną wersji 3.6. Trzeba to gdzieś w opcjach zmieniać ?
komentarz 25 lipca 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Byłoby wszystko ok, gdybyś miał zainstalowaną wersję 2, a nie 3.*
1
komentarz 25 lipca 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Mam zainstalowana wersję 3.6.1

Czytasz poradniki do starszego Pythona 2, stąd raw_input i printy bez nawiasów. Wersja 3 ich nie wspiera.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 468 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 551 wizyt
pytanie zadane 1 września 2020 w Python przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 663 wizyt
pytanie zadane 15 października 2019 w Python przez migdas Nowicjusz (150 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...