• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Parę ogólnych pytań dotyczących frameworków

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
535 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2017 w PHP przez kordix Gaduła (3,910 p.)
Wydawałoby się dziwne że nikt jeszcze o nic takiego nie pytał, ale ciężko coś podobnego znaleźć na forum, więc całkiem możliwe.

1.Jak wygląda implementacja JS w projekcie, gdzie jest framework PHP? Da się połączyć framework php z frameworkiem JS? Toż i tu i tu jest MVC. Słyszałem, że Laravelowcy lubią vue.js. Ktoś ma może jakieś doświadczenia?

2.Wiadomo, że framework zawiera określone komponenty, żeby przyspieszyć tworzenie kodu. Ale przeglądając dokumentacje nie widzę w sumie takich gigantycznych możliwości. Owszem, można przy pomocy jednej komendy zrobić system logowania i rejestracji. W sumie nie widziałem tego nawet w dokumentacji, tylko na filmiku z "od zera do webdeva". Widzę też np. funkcje dla systemu paginacji, walidacji formularzy, wysyłania wiadomości e-mail.... I w sumie? Co jeszcze. Przeglądając dokumentacje ciężko mi znaleźć więcej takich. Znacie jeszcze jakieś przykłady?

Nie myślę tu o tych mechanizmach które sprawią że nasz kod będzie bardziej profesjonalny, rozdzielony na warstwy, optymalny, semantyczny, lepszy w utrzymaniu itd. ale takie gotowe komponenty/moduły.

3.Znacie jakieś fajne witryny zrobione w jakimś frameworku php?  Łatwo znaleźć np. strony zrobione w React https://github.com/facebook/react/wiki/sites-using-react .Inna sprawa że nie robią one na mnie specjalnego wrażenia i nie widzę tam nic takiego co nie dało by się zrobić w zwykłym JSie. No, dla Laravela też coś widzę https://codecondo.com/15-websites-built-with-laravel/ , ale też wielkiego szału nie ma.

4.Mieliście takie historie typu "chciałem wykonać to i to w czystym php i JS, męczyłem się z tym tyle i tyle, wykorzystałem funkcje frameworka xxx i to przyspieszyło moją pracę, bo wykorzystałem to i to".

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 25 lipca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
edycja 25 lipca 2017 przez Boshi
Nie chce mi się odpowiadać pokolei ale...

napisałeś kiedyś samemu zaawansowany, routing,walidację, wzorzec mvc. warstwę bazdowanową chociażby prosty query builder?

 

Mam wrażenie, że ty nie rozróżniasz backendu od frontu.. co ma na tobie zrobić wrażenie? warstwa graficzna?  co do tego ma laravel czy inny phpowy framework?

Idąc dalej..  chcesz zrobić prosty system rejestracji, logowania, przypomnienia hasła, kilka crudów z relacjami itd... ile to będziesz pisał i ile przy tym błędów popełnisz w czystym phpie? a do tego jak ten kod będzie wyglądał? jak typowe gówno.

Ja w to postawię ci w 10 minut gotowe do  działania bez problemu.
komentarz 25 lipca 2017 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
+1.
+1 głos
odpowiedź 26 lipca 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

4.Mieliście takie historie typu "chciałem wykonać to i to w czystym php i JS, męczyłem się z tym tyle i tyle, wykorzystałem funkcje frameworka xxx i to przyspieszyło moją pracę, bo wykorzystałem to i to".

No przecie na tym to polega. :_:

0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
1. Co z tego, że i tu mvc i tu mvc. Pomyśl, że to bądź co bądź dwie osobne aplikacje, które mogą działać bez siebie chociaż niekoniecznie będzie miało to jakiś sens. Ogólnie to wygląda tak, że po stronie serwera udostępniasz jakieś API, a z aplikacji klienckiej napisanej jakimś reactcie, vue czy innym angularze komunikujesz się z serwerem właśnie przez to API. Ale one mogą być na dwóch różnych serwerach, nie mają na dobrą sprawę ze sobą wiele wspólnego.

2. Samo to co wymieniłeś - chciałbyś to pisać w pure PHP? Możemy zrobić zawody, napiszemy obaj taką samą aplikację, ty w czystym php a ja we frameworku, jakimkolwiek, nawet takim, którego będę musiał się uczyć w trakcie zabawy. Ciekawe kto napisze lepszy i kod i będzie szybszy ;)

3. Jakbyś zerknął w bebechy to byś inaczej śpiewał ;)

4. Ciągle pisze coś w czystym php, często dla treningu. I mam świadomość, że frameworkiem byłoby szybciej i lepiej. Ale dopóki nie chcę wrzucać tego na produkcję, to kto mi zabroni.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2019 w Java przez pionas0407 Gaduła (4,620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 181 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2019 w Matematyka, fizyka, logika przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 428 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2023 w PHP przez daro0 Obywatel (1,430 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...