• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szukanie pracy jako programista (php w moim przypadku) - własne projekty

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
532 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Witajcie!

Szkoła się skończyła, czas do pracy. ;) Niedługo zaczynam poszukiwania pracy jako programista php. Zastanawiam się czy warto napisać jakiś projekt np. CMS, skrypt forum, robot sieciowy, który pomógłby mi w znalezieniu pracy. Głównie chodzi mi o to, że nie pracowałem jeszcze nigdzie i nie posiadam doświadczenia typowo komercyjnego.

Jak dotąd zrobiłem w php kilka projektów, np. własny skrypt katalogu stron (http://webprogres.pl) w Laraverze 5 (aktualnie używany przeze mnie framework), skrypt strony z filmami online napisany w Symfony 3. Do tego robiłem strony dla siebie (kilka małych blogów sprzed lat, fora, instalowanie silników gier www i modyfikowanie ich). Kilka stron dla klientów, ale to głównie JS, HTML, CSS i bootstrap. Posiadam nawet jakieś doświadczenie z pozycjonowaniem. Pozycjonuję kilka stron (zarówno wordpressy jak i pisane ręcznie). Ogólnie programuję z przerwami jakieś 4 lata.

I właśnie z tym wiąże się pytanie które zadałem. Bo posiadam jakieś doświadczenie, ale części ze stron chyba lepiej żebym nie podawał, bo nie wiem jak pracodawca patrzyłby na np. skrypt strony z filmami online (co w związku z ciągłymi zmianami odnośnie praw autorskich może zostać uznane za łamanie prawa). Dlatego zastanawiam się czy przed napisaniem CV zrobić jeszcze jakąś aplikację typowo dla pokazu.

Jeżeli doczytaliście do tego momentu to gratuluję. :) Dzięki za odpowiedzi!

Pozdrawiam, Else.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 lipca 2017 przez godless Użytkownik (920 p.)
Ja obecnie pracuję w banku (nie jako programista) ale wiem jak wyglądają rekrutacje w dziale IT i to wygląda tak, że na początku dostajesz test, w którym musisz odpowiedzieć na pytania dotyczące języka albo rozwiązać jakiś problem lub znaleźć błąd.

Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie jak do CV dodasz te projekty, które do tej pory wykonałeś. Pracodawca raczej patrzy na to co umiesz robić a nie na to czy jest to moralnie dobre ;)
komentarz 25 lipca 2017 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
komentarz 25 lipca 2017 przez godless Użytkownik (920 p.)
Tak zdecydowanie. Dokładnie podobne pytania/zagadnienia pojawiają się u nas w firmie na rozmowach rekrutacyjnych
0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Jak znasz OOP więcej jak podstawy (a korzystając z larvy powinieneś), np wiesz co charakteryzuje interfejs od storny typowania?

to składaj cv na juniora, gdzieś cię przyjmą. Chyba, że mieszkasz w dziurze jakiejś to tylko zostaje wyprowadzka do aglomeracji.. przykład z własnego doświadczenia. Mieszkam w 8k mieście, do 30 km mam dwa po ok 50k ludzi.. W obu nie ma jednej firmy która by mnie przyjęła a jak już jedna chciała to najniższa i przy braku zleceń (a nie mają ich wiele, a raczej w ogóle) pomaganie technikom w elektryce...

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 278 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez chineseppl01 Nowicjusz (140 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,110 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...