• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs html odc1

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
162 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2017 w HTML i CSS przez Farmer Obywatel (1,150 p.)

Dzień dobry,

mam problem tego rodzaju, że gdy oglądałem kurs programowania html (pierwszy odcinek) i doszedłem do momentu w, którym p. Mirosław dodawał zdjęcia do pierwszego filmu (tj. "Forrest Gump") to ja powtarzając kropka w kropkę w Notepadzie ++ to co działo się na filmiku i tak musiałem zrobić coś źle, bo po otwarciu tworzonej strony nie było zdjęcia tylko taki dziwny :) znaczek w miejscu, w  którym powinno być to zdjęcie. Zdjęcie, które mam na swoim pc ma taką samą nazwę jak na filmie u p.Mirosława (tj."forrest.jpg"). 

Gdyby ktoś byłby w stanie mi pomóc to byłbym bardzo wdzięczny.

I jeszcze jedna prośba... 

mógłby mi ktoś wytłumaczyć ten znaczek:

I tutaj jeszcze cały kod, w razie gdy bym popełnił jakiś głupi błąd to proszę napiszcie :

Liczę na szybką odpowiedź, bo jest mi to bardzo potrzebne :)

komentarz 25 lipca 2017 przez EdeX Mądrala (5,110 p.)
masz niepotrzebny cudzysłów przy keywords

źle podałeś adres do obrazka

żeby widzieć rozszerzenia wejdź w:

Panel sterowania -> Opcje wyszukiwania i folderów -> odznacz "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików" -> kliknij "ok"

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 25 lipca 2017 przez Farmer
 
Najlepsza
Kod na forum wstawiamy jako tekst w przeznaczony do tego bloczek, nie jako screenshoty.

Ten znaczek oznacza tylko tyle, że nie można wczytać obrazka. Sprawdź dokładnie nazwy plików, rozszerzenia, wielkość liter itd. Powinieneś mieć plik forrest.jpg w folderze img znajdującym się w katalogu z plikiem index.html.
komentarz 25 lipca 2017 przez Farmer Obywatel (1,150 p.)
Tylko, że zawsze jak zapisuje (ctrl+s) to niezapisuje się jako "index.html" tylko jako "index" i na dodatek nie w folderze tylko na pulpicie..
komentarz 25 lipca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Em? Plik zapewne ma rozszerzenie .html, tylko masz ukryte wyświetlanie popularnych rozszerzeń w eksploratorze plików. Wyłącz tę opcję i sprawdź wtedy. Może podobnie masz z obrazkiem, tzn. nazywa się właściwie forrest.jpg.jpg, a jednego .jpg nie widzisz przez ukrycie rozszerzeń? Sama strona może być na pulpicie, to zasadniczo też jakiś folder. Powinieneś mieć też w takim razie na pulpicie folder img i w nim ten obrazek.
komentarz 25 lipca 2017 przez Farmer Obywatel (1,150 p.)
Dzięki wielkie chodziło o te rozszerzenia :)

A jak można włączyć ich pokazywanie?
komentarz 25 lipca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie korzystam z Windowsa, więc dokładnie nie pamiętam, ale Google zawsze pomoże: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/865219/how-to-show-or-hide-file-name-extensions-in-windows-explorer
komentarz 25 lipca 2017 przez Farmer Obywatel (1,150 p.)
Dzięki wielkie raz jeszcze, bo już mialem zrezygnować :/ bo się z tym szarpałem od 13-stej, ale sobie przypomnialem o tym
komentarz 25 lipca 2017 przez Farmer Obywatel (1,150 p.)
Znalazłem :)
komentarz 25 lipca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Cieszę się, powodzenia w dalszej nauce ;)
0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2017 przez Krzysztof Sękowski Nowicjusz (200 p.)
Taki znaczek pojawia się jak nie odnaleziono grafiki na serwerze u ciebie na zwykły pc-cie sprawdź czy wszędzie nazwy są takie same i czy jest w tym samym folderze co plik .html

A ten znaczek na czerwono to gdzieś masz źle cudzysłów postawiony w kodzie postawiony.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 301 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2017 w HTML i CSS przez manaskal Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 576 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2015 w HTML i CSS przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...