• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dostęp do strony (na Symfony) po opłaceniu subskrypcji PayPal

Object Storage Arubacloud
0 głosów
134 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2017 w SQL, bazy danych przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
edycja 25 lipca 2017 przez Adam Ostrogórski
Witam,

czy ktoś z was ma doświadczenie lub pomysł na to, co jest potrzebne, żeby ustawić dostęp do strony dla użytkownika, który opłacił subskrypcję i automatycznie zablokować mu konto, jeśli jej nie opłacił.

Mam stronę z logowaniem pisaną w symfony. Teraz zastanawiam się, jak to spiąć z kontem PayPal.

Czyli przykładowy plan wygląda tak:

- użytkownik wchodzi na stronę, na której ma formularz subskrypcji PayPal,

- aktywuje subskrypcję,

- przechodzi do strony logowania/rejestracji,

- zakłada konto,

- i teraz konto jest aktywne lub nie w zależności od tego, czy jego mail ma opłaconą subskrypcję czy nie w PayPal. (czyli w bazie parametr accountNonExpired mojej encji User jest ustawiony na 1 lub 0 w zależności od danych z PayPal).

Bardziej chodzi mi o pomoc we wskazaniu kierunku (co potrzebuję wiedzieć, gdzie zmierzać itd.), niż konkretne rozwiązanie.

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 25 lipca 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Ja bym raczej zrobił odwrotnie

- user zakłada konto i dostaje role ROLE_USER (np) i z tą rolą dalej się nie może ruszyć

- zostaje przekierowany do formularza subskrypcji, opłaca subskrypcję

- jeśli subskrypcja zostanie opłacona, dostaje np ROLE_SUBSCRIBER i ma dostęp do reszty. Wtedy wszystko załatwiasz w security.yml

W każdym razie zainteresuj się Security z symfony. Rolami, Firewallami i ew ACL
komentarz 25 lipca 2017 przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
Dziękuję, dobry pomysł. Jeszcze tylko brakuje mi tego spięcia z PayPalem.
komentarz 25 lipca 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Podpinasz paypala, po wykonaniu transakcji logujesz informację w bazie i ustawiasz dostęp. W czym problem?
komentarz 25 lipca 2017 przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
A z zewnętrznym sklepem na woocommerce?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
pytanie zadane 30 września 2018 w PHP przez BetBet Użytkownik (550 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 123 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2019 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 86 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2019 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...