• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

WIndows 8.1 przestał wykrywać sieci

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,338 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez xEwald Początkujący (420 p.)
Witam, dzisiaj przy korzystaniu z laptopa, zaciął się, więc zresetowałem go przyciskiem włączenia, po ponownym włączeniu zauwazyłem, że nie mam dostępu do internetu, po włączeniu zakładki sieci, w celu polaczenia sie z moim wifi, zauwazylem, ze komputer nie wykrywa żadnej sieci, postanowilem zresetowac komputer, nadal nic, wylaczylem karty siecowe (jakimś cudem były aż 3) i ponownie zresetowałem komputer. Po włączeniu komputera karty sieciowe były włączone, a sieci nadal nie wykrywa. Teraz musiałem wyjść z domu więc wyłączyłem router. Mam do was pytanie, jeśli wyłączenie routera nie pomoże, możecie mi doradzić co robić?

Pozdrawiam!
komentarz 25 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Zainstaluj Linuksa... Nie piszę tego złośliwie, tylko dla twojego dobra...
komentarz 25 lipca 2017 przez xEwald Początkujący (420 p.)
Na tym sprzęcie sprzed 9 lat chce jeszcze uzywac windowsa, na nowej maszynie mam zamiar uzywac linuksa.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
wybrane 25 lipca 2017 przez xEwald
 
Najlepsza
Odinstaluj sterowniki karty sieciowej i zresetuj komputer (powinny się zainstaliwać na nowo), jeżeli to nie pomoże spróbój naprawić problem poprzez "rozwiązywanie problemów" :D A jeżeli to także nic nie zdziała to nie mam pojęcia... Serwis(?)
komentarz 25 lipca 2017 przez xEwald Początkujący (420 p.)
Ktorej karty sieciowej? Wszystkich? Bo mam 3 aż
komentarz 25 lipca 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
Tej której obecnie używasz ;)
komentarz 25 lipca 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
edycja 25 lipca 2017 przez WireNess
A jak dokładnie wyglądał ten reset komputera? Tak po prostu się zaciął, a po restarcie karta przestała działać?
komentarz 25 lipca 2017 przez xEwald Początkujący (420 p.)
Komputer się zaciął, czekalem jakies 5 minut, i przytrzymalem przycisk od wlaczania komputera. Jesli bedzie trzeba dac do serwisu, oplaca sie to? Laptop ma juz 9 lat i nie wiem czy bedzie to oplacalne.
komentarz 25 lipca 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Masz teraz dostęp do tego iż urządzenia? Jeżeli tak - spraedź czy system wykrywa jakieś błędy z tymi kartami.

Wejdź w mój komputer/właściwości/sprzęt/menedżer urządzeń/karty sieciowe/(tutaj dla każdej sprawdź)stan urządzenia oraz w sekcji zasoby/lista urządzeń powodujące konflikty (albo coś w tym stylu)

Jeżeli w jakiejkolwiek z tych kart stan urządzenia jest błędny daj znać.

Powiedz jeszcze, jakiej firmy jest laptop?

komentarz 25 lipca 2017 przez xEwald Początkujący (420 p.)
Dostepu nie mam, jak bede mial to sprawdze i dam znac, laptop firmy toshiba.
komentarz 25 lipca 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Według mnie odinstalowanie sterownika powinno pomóc. Ale jeżeli nic nie da to zrób to co pisałem w poprzednim komentarzu + sprawdź czy przypadkiem nie masz włączone oszczędzanie energii ;)

Dodatkowo można przeskanować system jakimś dovrym antywirusem (typu nod32) i przeczyścić CCleanerem ;) Napewno nie zaszkodzi :D

Daj znać czy pomogłem :D

0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2017 przez ksiegowy Nowicjusz (140 p.)
Jeżeli odinstalowanie sterowników nie pomoże to uszkodzeniu mogła ulec karta sieciowa. A WiFi na telefonie czy innym komputerze działa poprawnie? Jeżeli tak to jest to ewidentnie wina karty sieciowej.
komentarz 25 lipca 2017 przez xEwald Początkujący (420 p.)
Tak, wifi w telefonie dziala poprawnie
0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Identyko sytuację miałem wczoraj. Po 3 restarcie kompa wykrył sieć.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 624 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2016 w Offtop przez korba123 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 141 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
3 odpowiedzi 633 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Kuba321 Użytkownik (730 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...